Zinaya Yaklaşmayın

%55 İNDİRİM
15.75 TL
Liste fiyati 35.00TL
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Ahmet Mahmut Ünlü

Lalegül Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 88
Boyut: 13,5 x 19,5
ISBN: 9786054814374
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 03.09.2021

Zinaya Yaklaşmayın AÇIKLAMASI

"Zinaya (bulaşmak bir yana, namahreme bakmak, dokunmak ve öpmek gibi öncü günahlara dahi yaklaşmayın!

Şüphesiz o, çirkinliği sınırsız bir iş olmuş ve (şehveti tatmin için izlenen) bir yol olarak da pek kötü bulunmuştur.” (İsra Sûresi: 32)
"Benim günah meclislerinde işim yok di­yen” Müslümanların birçoğunun da bulunduk­ları günah meclisleri vardır. Hepsine keffâret la­zımdır. İşte sohbette, bu ilim meclisinde bulun­mak hepsine keffârettir inşâallâh. Gerideki iki bin kötü meclis silinecek inşâallâh.
Meclisimiz ilim meclisi olsun, methedilen meclislere dahil olsun inşâallah. Kalkarken gü­nahlarımız mağfiret olsun ve ayrılırken melek­lerden bizlere "Af olunarak kalkınız” diye nidâ olun­sun.

Allâh-u Te'âlâ:
"Af olunarak kalkınız, ey ilim ve zikir meclislerinde bulunan kullarım! Bütün gü­nahlarınızı sildim. Silmekle de kalmadım, hepsini sevaplara döndürdüm. Ne kadar gü­nahla girdiyseniz o kadar sevapla çıkın!” bu­yursun.
İşte bu; bu meclise gelenlerin ve buraya iştirak edenlerin buradan çıkarken alacakları müjdelerdendir. Böylelikle şunu bilin ki; vakit­leriniz değerleniyor, ömrünüz kıymetleniyor.
Her yerde ayrı konulardan söz ediyoruz, bugün burada zinâ meselesinden söz edeceğiz. Başta okuduğum âyet-i kerîme de zinâ ile ilgi­lidir.
Bu arada Allâh-u Te'âlâ’nın nice haber­lerinden sizi haberdâr edeceğiz inşâallah.
Allâh-u Tebâreke ve Te'âlâ, Kur’ân-ı Azîmüşşân’da birçok yasaklıyor, nehyediyor, engelliyor, ancak Rabbimizin zinâ hakkındaki âyet-i kerîmede kullandığı tâbir hiç­birine benzemiyor.

İçki hakkında:
"Hâlâ bırakmayacak mısınız?! Bırakın!” (Mâide Sûresi: 91 'den) buyuruyor.

Faiz hakkında:
"Faiz yemeyin” (Âli 'Imrân: 130'dan) buyuruyor.

Fakat zinâ konusunda:
"Zinâya yaklaşmayın, gerçekten o çok çirkin bir iştir”(isrâ Sûresi:32 'den) buyuruyor.

İnsan kendi hanımına, kendi kızına, kendi anasına, başkasının nikâhsız, akitsiz yaklaşma­sından ne kadar rahatsız olacağını düşünmelidir.
Kendisi de başkasının ırzına, namusuna dikkat etmelidir.
Bu zinâ ile soylar karışıyor, hürmet per­deleri yırtılıyor, yasaklar bozuluyor, daha bir­çok bozukluklara sebebiyet veriyor.
Zinaya Yaklaşmayın hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER