%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Salevatı Şerife Risalesi

Salevatı Şerife Risalesi Ahmet Mahmut Ünlü Lalegül Yayınları 9786055319069 Risaleler Dini Kitaplar

63.25

Üretici Liste Fiyatı: 115.00

 • %45

  İNDİRİM

 • Hızlı Kargo

  1 Gün içinde Kargo

 • Paylaş
Bütün hamdler bize kâinatın Efendisine salâtü selâm etmeyi vâcib kılan ve bu vesileyle bizi sereflendirip hem Kendisiyle, hem de kıymetli melekleriyle aynı amelde birlestiren Allâh-u Te‘âlâ’ya mahsustur.
Ben sâhitlik ederim ki; Allâh-u Te‘âlâ Kendisinden baska hiçbir ilâh bulunmayan tek bir
ilâhtır. Bu öyle bir sâhitliktir ki biz bununla Dâru’s-selâm’a selâmetle girebilmeyi ummaktayız.
Yine sâhitlik ederim ki; Efendimiz Muhammed (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) O’nun Kuludur; Rasûlüdür; Safîsidir; Halîlidir ve bütün imamların İmamıdır.
Allâh-u Te‘âlâ ona, âl-i ashâbına, etbâ‘ına ve ahbabına, Zâtının azametine yakısır sekilde ve ilminin ihatası vüsatinde salât-ü selâm eylesin! Bundan sonra beyan etmek istedigim husus sudur ki; zellelerinin ve kötülüklerinin silinmesini ummakta olan bu miskin kul, yaptıgım vaazlardan dolayı 2002 senesinde Bandırma Cezaevi’nde yatarken, çıktıgımda her Mevlid Kandilinde Rasûlüllâh (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) in anısına ufak da olsa bir risâle yazmaya karar vermistim. Allâh-u Te‘âlâ’nın tevfîkiyle bu seneye kadar bu sözümde durabildim. İste bu sene de elinizde olan bu risâleyi hazırlamaya muvaffak kılındıgım için Allâh-u Te‘âlâ’ya hamdederim Bu risâle, Ahmed ibni Muhammed es-Sâvî (Rahimehullâh) ın, büyük seyhi olan Ahmed ibni Muhammed ed-Derdîr el Adevî (Kuddise Sirruhû)nun derlemis oldugu salâtlar üzerine, kendi seyhi Sâlih es-Sibâ‘î (Rahimehullâh) ın emriyle yazmıs oldugu “el-Esrâru’r-Rabbâniyye ve’l-Füyûzâtü’r- Rahmâniyye ale’s-Salevâti’d-Derdîriyye” nâmındaki serhinden derlenen essiz ilimler ve çok degerli faziletler yumagıdır.
Bu fakir, geçtigimiz Ramazân-ı Serîf bayramında Ehl-i Beyt ve Mesâyıh kabirlerini ziyaret kastıyla Mısır’a yapmıs oldugum rıhlet-i mübârekede Ahmed ibni Muhammed ed-Derdîr (Kuddise Sirruhû) nun, Kahire’de Ezher-i Serîf’in civarında bulunan kabr-i serîfini ziyaretle sereflendim
Cuma saatine denk gelen o mübarek ziyarette, duaların kabul oldugu o mübarek makamda bir çok feyizlere nâil oldum.
Sâvî (Rahimehullâh) ın Mekke-i Mükerreme’de medfûn bulundugunu ögrendigim için nasip olursa bundan sonra yapacagım umrelerdeki “Cennetü’l- Ma‘lâ” ziyaretlerimde, kabrinin tam yerini bilemesemde Hadîce (Radıyallâhu Anhâ) vâlidemizin huzûrunda yapacagım dualara kendisini de katarak bir nebze de olsa hakkını ödemeye niyet ettim. Ancak onun büyük seyhi olan Seyh Ahmed ed-Derdîr (Kuddise Sirruhû) nun ziyaretinin, onu ziyaret gibi kendisini memnun edecegi süphesizdir. Çocuklugumdan beri eserlerinden, özellikle “Celâleyn Hâsiyesi”nden istifâde ettigim ve tesvikli beyanlarıyla Allâh dostlarına âsık oldugum Sâvî (Rahimehullâh) ın, İmâm-ı Derdîr (Kuddise Sirruhû) nun derledigi salevâta yapmıs oldugu bu serhin adını, Yûsuf-u Nebhânî (Rahimehullâh) ın ve diger bir çok ulemânın eserlerinde okudugumda, ona nasıl ulasacagım diye düsünür dururdum.
İste bu ziyaretin bereketiyle olacak ki, Kahire Mektebesi tarafından 2001/1422 tarihinde ikinci baskısı yapılan bu kıymetli esere kavustum. Böylece Mısır’a yapmıs oldugum üçüncü ziyaret de önceki iki ziyaret gibi zâhirî ve bâtınî bir çok faydaları mûcip oldu.
İste bu büyüklerin ihlaslı hizmetleri ve yüce himmetleri neticesinde bu Mevlid Kandili’nde sizlere bu risaleyi hazırlamaya muvaffak kılındıgım gibi Allâh-u Te‘âlâ’dan niyazım; daha nice Mevlid Kandil’lerine siz okurlarımla birlikte, hayırlı uzun ömürlerle, sâlih ve hâlis amellerle, daha nice kıymetli eserlerle ve Allâh-u Te‘âlâ’nın Habîb’ine (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) karsı gün be gün artan muhabbetlerle kavusabilmemizdir. Umduklarımızı gerçeklestirmesi için Kendisine itimat edebilecegimiz tek Zat ancak Allâh-u Te‘âlâ’dır.
(Cübbeli Ahmet Hoca)
Ahmet Mahmut Ünlü
Sayfa sayısı: 168
Boyut: 13,5 x 19,5
ISBN: 9786054814152
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 10.05.2024

 • Fatma G.

  AHMET MAHMUT ÜNLÜ HOCAMIN TÜM KİTAPLARINI TAVSİYE EDERİM.ÖZELLİKLEDE NAKİLLERE ÇOK ÖNEM VERMİŞ KENDİ YORUMUNU KATMAMAYA BÜYÜK ÖNEM VERİYOR.BENDE ONUN KİTAPLARINA BU NEDENLE ÖNEM VERİYORUM.TABİ NAKLEDİLEN YERDE ÖNEMLİ HER NAKİLİ GETİRENDE İYİ DEMEK DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN NAKİL ETTİĞİ KAYNAK.BU KONUDADA GÜVENİM VAR HOCAMA.ALLAHU TEALA ONDAN ÇOOOOK RAZI OLSUN.ONUN HOCASINDANDA ÇOOOOOOOK RAZI OLSUN. TÜM KİTAPLARINI HERKESE TAVSİYE EDERİM.

  06.06.2009 20:02:38
 • Fatma G.

  BU KIYMETLİ KİMSENİN YAZMIŞ OLDUĞU NE VARSA YADA ÇEVİRİSİ VB.HEPSİNİ GÖZÜM KAPALI TAVSİYE EDEBİLİRİM.BİR KİŞİ HAKKINDA BU ŞEKİLDE DAHA İLK KEZ YAZIYORUM.NORMALDE İNSANLARIN HAKKINDA KONUŞMADAN ÖNCE O KİŞİNİN İTİKADINI DİDİK DİDİK EDERİM .GÜVENDİĞİM BİRİ BİLE OLSA ANCAK EN FAZLA ŞUNU DEMİŞİMDİR ;ŞİMDİYE KADAR Kİ OKUDUĞUM ESERLERİN TAVSİYE EDEBİLİRİM.ODA SADECE AHMET MAHMUT ÜNLÜDÜR. not:(piyasada belki benim keşfetmediğim ehli sünnet hocaları vardır ben sadece hayatım boyu karşılaştıklarımı söyledim)

  04.06.2009 09:01:55