%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Nesebi Şerif Risalesi

Nesebi Şerif Risalesi Ahmet Mahmut Ünlü Lalegül Yayınları 9786056882470 Risaleler Dini Kitaplar

181.50

Üretici Liste Fiyatı: 330.00

  • %45

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin Kaleme aldığı bu risale,
Rasûlüllâh ( Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)'in Şerefli Atalarının Faziletlerini Anlatan Neseb-i Şeriîf Risâle-i Münîfei

Sonsuz hamd-ü senâlar: “O Zât ki seni (namazlara, özellikle de teheccüde) kalktığın zamanda da görmektedir, secde eden (tüm atalarının sulb)ler(i) içerisinde (bir sulbden diğer sulbe intikal ânındaki) dönmeni de (görmekte ve seni bütün insanlardan farklı olarak özellikle gözetmekteydi).” (eş-Şu‘arâ Sûresi:218-219) buyuran Allâh-u Te‘âlâ’ya mahsustur.

Nihâyetsiz salât-ü selâmlar: “Ben dâimâ temiz ataların sulbünden temiz annelerin rahimlerine aktarıldım.”(er-Râzî, et-Tefsîru’l-kebîr, 13/33, 24/537; Ebû Hayyân, el-Bahru’l-muhît, 8/198; es-Sehâvî, el-Ecvibetü’l-marzıyye, 3/974; es-Sâlihî, Sübülü’l-hüdâ, 1/256) buyuran Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)Efendimiz’in, onun Âdem(Aleyhisselâm)a kadar ulaşan tüm ecdâd-ı ceddâtının, Ehl-i Beyti’nin ve cümle ashâbının üzerine olsun.

Tâkipçilerimizin bildiği üzere her sene Mevlid-i Şerîf ayında Şerîfü’l-Haseb Ezke’n-NesebRasûl-ü Zîşân Efendimiz(Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) hakkında bir kitap telif etmekle ilgili evvelce (2002 yılında Bandırma Cezâevi’nde) yapmış bulunduğum nezrimi yerine getirmeye biiznillâh devâm etmekteyim. Bana bu imkânı veren YüceRabbim’e ne kadar şükretsem azdır.

Başıma gelen bütün belâları nefsimin şerrine ve günahlarıma bağladığım gibi, kavuştuğum bütün iyilikleri de Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in muhabbeti uğrunda yaptığım dersler ve hazırladığım risâlelerle irtibatlandırmaktayım.

Bu sene de Mevlid ayında sizlere Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)Efendimiz’in neseb-i şerîf silsilesinde bulunan tüm âbâ-ü ecdâdının ve ceddâtımın (atalarının ve nenelerinin) tevhîd dîni üzere oluşu, zinâdan ve fuhuştan münezzeh oluşları ve kendi dönemlerinde bulunan tüm insanların en hayırlıları oldukları konusunda hazırladığım “Neseb-i Şerîf Risâlesi”ni arzediyorum.

Şu bilinsin ki; bu risâlenin mevzûu inşâallâh sonraki senelerde hazırlamaya muvaffak kılınmayı arzuladığım “Necâtü’l-VâlideynRisâlesi”ne bir tevtı’e (hazırlık) mâhiyetindedir ki o risâlenin konusu da Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in anne ve babasının cennet ehlinden olduğunu ispât eden delillerin serdedilmesinden ibâret olacaktır.

Bu risâlelerin en mühim özelliği Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)Efendimiz’in atalarının -hâşâ- müşrik ve cehennemlik olduğunu iddiâ eden Vehhâbîlerin bâtıl görüşlerini reddiye sadedinde telif edilmiş olmalarıdır.
Sayfa sayısı: 600
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786056882470
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 10.05.2024