%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Şifa-i Şerif Tercümesi 2 Cilt Takım

Şifai Şerif Tercümesi 2 Cilt Takım Ali Kara, Kadi İyaz Kitap Kalbi Yayıncılık 9786055313333 Hadis Dini Kitaplar

420.00

Üretici Liste Fiyatı: 600.00

 • %30

  İNDİRİM

 • Hızlı Kargo

  Aynı gün içinde kargo

 • Paylaş
Arapça Türkçe Karşılıklı Sayfadır
Şifa-i Şerif Hakkında:
Şifa-i Şerif, sahasında telif edilenlerin en mükemmeli olduğunda alimlerin ittifakı vardır. Bu eser, kadı Iyaz’ın en önemli eseridir. Kendisi, Peygamberimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) sevgisini tanıtmak, ümmete O’nu sevdirmek için bu eseri telif etmiştir. Aynı zamanda bu eseriyle bir çok konuyu inceleyip muhaliflere gerekli cevapları da vermiştir.
Gerçekten bu eser, müslümanın Peygamberimize karşı olan sevgisini kalplere iyice yerleştirmektedir. Zira Nebi sallallahu aleyhi ve sellem hakkında öğrendiklerimizi çoğalttıkça, O’na karşı olan sevgimiz de çoğalmaktadır. Bu eserde zikredilen bir çok kıssa, Nebi sallallahu aleyhi ve sellem’in özel hallerini beyan etmekle birlikte, O’nun vasıflarını da teferruatıyla açıklamaktadır. Hakkında bu kadar malumat beyan edilen başka bir Zat, alemde mevcut değildir.
Müellif kadı Iyaz (r.aleyh) eserinde konuların evvelinde ayeti kerimeler ve hadisi şerifler zikretmiştir. Bunlarla zikredeceği konulara delil getirmiş olur. Ayrıca müfessirlerin açıklamalarını da zikrederek ayetlere nasıl mana verilmesi gerektiğini de tenbih etmiş olmaktadır.
Eserinde, Efendimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) özel hallerinden bir çok inceliği de zikretmektedir. Bunların ravilerini de zikrederek hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde Müslümanların Nebi sallallahu aleyhi ve sellem hakkındaki bilgilerini ve muhabbetlerini kuvvetlendirmektedir. Bu eserin Müslümanlar için ne kadar önemli olduğunu şimdi daha iyi anlamaktayız. Zira inkarcıların şüphe sokmaya çalıştığı bir çok konuyu Kadı Iyaz delilleriyle net bir şekilde zikretmiş ve Nebi sallallahu aleyhi ve sellem’in şanının yüceliğini ortaya koymuştur. Artık şüphelenenlerin, nifak ehli sapık kimseler olduğu açığa çıkmıştır.
Aliyyul Kâri derki: Şifa kitabı, Nebi sallallahu aleyhi ve sellem’in şemaili (sureti ve ahlakı) hakkında yazılanların en mücmel ve yeterli olanıdır.

Şifa-i Şerif üzerine bir çok şerhler yazılmıştır.
Sayfa sayısı: 1248
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786055313333
Cilt Tipi: Ciltli (Sert Kapak)
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 12.03.2024

 • Ayşe Y.

  Kitaplar hasarsız bir şekilde elime ulaştı, daha önce başka bir siteden Hafız Osman hattıyla yazılmış sadece arapçası olanını almıştım ve okuyamadım. Bu kitaptaki arapça kısımlar çok rahat okunuyor ayrıca tercümesi de var, çok çok beğendim. Allahım okuyup anlayıp istifade edebilmeyi nasip etsin.

  04.05.2023 15:32:15
 • Mine B.

  Selam aleyküm bu kitap sadece arapça mı türkçe mi içeriği hakkında bilgi alabilir miyim

  17.06.2021 15:45:35
 • Bekir Çetin A.

  Her müslümanın evinde bulunması gereken bir eser.

  18.05.2020 05:01:40