%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Risalei Kudsiyye Tercemesi 2 Cilt Takım 2.Hm

Mustafa İsmet Garibullahın (KS) yazmış olduğu Tasavuf kitabı Risalei Kudsiyyenin Mahmud Efendi Hazretleri (KS) tarafından hazırlanmış terceme ve açıklamasıdır

401.02

Üretici Liste Fiyatı: 744.00

 • %46.1

  İNDİRİM

 • Hızlı Kargo

  Aynı gün içinde kargo

 • Paylaş
Mustafa İsmet Garibullah'ın (K.S) yazmış olduğu Tasavuf kitabı Risale-i Kudsiyye'nin Mahmud Efendi Hazretleri (K.S) tarafından hazırlanmış terceme ve açıklamasıdır.

RİSALE-İ KUDSİYYE TERCÜMESİNİN TANITIMI

Elinizde bulunan bu eser, Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (Kuddise Sirrihu) Hazretlerinin sahasında eşi bulunmayan çok kıymetli ve veciz kitabının şerhi ve izahıdır.

Silsile-i şerifin 32. halkası olan Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (kuddise Sirrihu) Hazretleri, irşat vazifesine Edirne Sultan Camiinde başlamış sonra, İstanbul'a gelerek şimdi kendi ismi ile anılan Fatih-Çarşamba'daki dergâhında irşat vazifesine devam etmiş ve burada vefat edip, dergâhın bahçesine defnedilmiştir.

Bu kıymetli eser hakkında, Üstadımız Mahmud Efendi Hazretlerinin üstadı, son asrın ulemasından, dört mezhep müftüsü ve meşayı-ı kiramdan Ahıska'lı Ali Haydar Efendi (kuddise sirruhu) Hazretleri:
Dünyada (insanların yazmış olduğu kitaplar arasında) iki kitap vardır ki, itiraz kabul etmez; Biri Mesnevi diğeri ise Risale-i Kudsiyyedir. Lâkin Risale-i Kudsiyye şer'i ilimleri ihtiva etmesi yönünden daha ağırlıklıdır, buyurmuştur.

Üstadımız, 15. asrın müceddidi Mahmud Efendi (kuddise sirruhu) hazretleride, bu risale hakkında:
Mektubatın metni gibidir. buyurmuşlardır.
Sayfa sayısı: 1382
Boyut: 17 x 24
ISBN: AHSK RK
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 05.10.2023

 • İsimsiz

  ALLAH RAZI OLSUN ÇOK AMA ÇOK GÜZEL

  18.09.2020 21:21:18