Risalei Kudsiyye Tercemesi 2 Cilt Takım

%45 İNDİRİM
99.00 TL
Liste fiyati 180.00TL
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Mahmud Ustaosmanoğlu

Ahıska Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 1382
Boyut: 17 x 24
ISBN: AHSK RK
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 25.11.2021

Risalei Kudsiyye Tercemesi 2 Cilt Takım AÇIKLAMASI

Mustafa İsmet Garibullah'ın (K.S) yazmış olduğu Tasavuf kitabı Risale-i Kudsiyye'nin Mahmud Efendi Hazretleri (K.S) tarafından hazırlanmış terceme ve açıklamasıdır.

RİSALE-İ KUDSİYYE TERCÜMESİNİN TANITIMI

Elinizde bulunan bu eser, Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (Kuddise Sirrihu) Hazretlerinin sahasında eşi bulunmayan çok kıymetli ve veciz kitabının şerhi ve izahıdır.

Silsile-i şerifin 32. halkası olan Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (kuddise Sirrihu) Hazretleri, irşat vazifesine Edirne Sultan Camiinde başlamış sonra, İstanbul'a gelerek şimdi kendi ismi ile anılan Fatih-Çarşamba'daki dergâhında irşat vazifesine devam etmiş ve burada vefat edip, dergâhın bahçesine defnedilmiştir.

Bu kıymetli eser hakkında, Üstadımız Mahmud Efendi Hazretlerinin üstadı, son asrın ulemasından, dört mezhep müftüsü ve meşayı-ı kiramdan Ahıska'lı Ali Haydar Efendi (kuddise sirruhu) Hazretleri:
Dünyada (insanların yazmış olduğu kitaplar arasında) iki kitap vardır ki, itiraz kabul etmez; Biri Mesnevi diğeri ise Risale-i Kudsiyyedir. Lâkin Risale-i Kudsiyye şer'i ilimleri ihtiva etmesi yönünden daha ağırlıklıdır, buyurmuştur.

Üstadımız, 15. asrın müceddidi Mahmud Efendi (kuddise sirruhu) hazretleride, bu risale hakkında:
Mektubatın metni gibidir. buyurmuşlardır.
Toplam 1 yorum
İsimsiz
ALLAH RAZI OLSUN ÇOK AMA ÇOK GÜZEL (18.09.2020 21:21:18)
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER