Vaazlar İrşad Meclisleri 3 Cilt Takım

%46 İNDİRİM
162.00 TL
Üretici Liste Fiyatı 300.00₺
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Mahmud Ustaosmanoğlu

Ahıska Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 952
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786054905638
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 17.08.2022

Vaazlar İrşad Meclisleri 3 Cilt Takım AÇIKLAMASI

TAKDİM

Efendi’nin (Kuddise Sirruhu) senelerden beri alışılagelen haftalık sohbeti vardır. Hatm-i Şerif ve dualardan sonra bir hafız efendiye Aşr-ı Şerif okutulur ve Aşr-ı Şerif'e mana verilerek sohbet yapılır. Bazı sohbet meraklıları, sohbetler akılda kalmıyor, unutuluyor diye yazı ile zabt olunmalarını arzu ettiler.

İşte bu risale, Efendi Hazretleri sohbet ederken zabt edilmiş, sonra tekrar gözden geçirilerek meydana getirilmiş sohbetlerden bazılarının mecmuundan ibarettir.

Bütün dikkatlere rağmen hatalarımız olabilir. Bu hususta Mevlâ Teâlâ Hazretlerinden peşinen ve meccanen affımızı dileriz. Okuyanlar tarafından da hoş karşılanmamızı ümid ederiz.

Allah-u Teâlâ Hazretleri muvaffak kılıcı ve irşâd edicidir.

Dinleyenler adına

Hızır Ali MURADOĞLU 01.01.1985

Mahmud Efendi Hazretleri’nin sağlığı, sohbet etmeye müsait olduğu zamanlarda yapmış olduğu uzun sohbetler gibi değil de içeriği kısa ve nasihatvâri olduğu için bu isim uygun görülmüştür. Zaten bu vaazları not alan kardeşlerimizin nushalarına baktığımızda ekseriyetle ”Efendi Hazretlerimizden Notlar” başlığını koyduğunu görmekteyiz.

Efendi Hazretlerimizin 1985’li yıllarda yaptığı vaaz-u nasihatlerin bir bölümü olan 1. cilt, diğer ciltlerdeki vaazlardan daha uzun olup Efendi Hazretlerimizin kıymetli damadı Şehit Hızır Ali Muradoğlu Hocamızın (Rahmetullahi Aleyh) bizatihi kendi yazdığı takdimi ile hizmete sunulmuş oldu.

“İrşâd Meclisleri” adı ise mâlum olduğu üzere Efendi Hazretleri’nin sohbet irâd ettiği meclislerin, müslümanları sırât-ı müstakîm olan dosdoğru yola sevk ettiği için uygun görülmüştür.
Vaazlar İrşad Meclisleri 3 Cilt Takım hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER