%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Şehid Bayram Hoca Mektubat Dersleri 5 Cilt Takım

Şehid Bayram Hoca Mektubat Dersleri 5 Cilt Takım Mustafa Hacıoğlu, Bayram Ali Öztürk Kitap Kalbi Dağıtım 9786052056967 Sohbet Dini Kitaplar

1005.00

Üretici Liste Fiyatı: 1500.00

  • %33

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    Aynı gün içinde kargo

  • Paylaş
Kitap Seti 5 Ciltten Oluşmaktadır:
Şehid Bayram Hoca Mektubat Dersleri 1 (Terzi Dükkanı)
Şehid Bayram Hoca Mektubat Dersleri 2 (Terzi Dükkanı)
Şehid Bayram Hoca Mektubat Dersleri 3 (İsmailağa İhtisas)
Şehid Bayram Hoca Mektubat Dersleri 4 (İsmailağa İhtisas)
Şehid Bayram Hoca Mektubat Dersleri 5 (İsmailağa İhtisas)

Kitap içeriğinden:
… “(Mektubat’ı) adet olsun,
gelenek görenek yerine gelsin diye okuduk, gittik” vesaire.
Öyle değil. Şu mektup benim kafamda devrim yapmalı. Yeni yeni kararlar almaya beni mecbur etmeli kardeşim.
… Ders niye okunur? İnsana mesaj vermek için. İnsanda aktif olmayan, hareket halinde olmayan duyguları tetiklemek için, değil mi? Eyvallah. Ders niye okunur? Şuradan (gözden) bir iki yaş gelsin diye, değil mi? Eyvallah. Ben bu ibareyi beş dakikada okurdum, geçerdim. “Aaa, Bayram Hoca Mektûbât okudu bize.” Hayır. Öyle değil. Ağzına yemek koymak mühim değil. Ağzına koyduğun yemeği ne yapacaksın? Çiğneyeceksin. Bak, ağızda sindirim var. Yemek borusunda sindirim var. Midede sindirim var. İnce bağırsakta sindirim var. Ondan sonra o yemek ne oluyor? Kana karışıyor. Can oluyor sana, kan oluyor sana, değil mi? Haa, ilim de aynen böyledir.
Efendi bir defa Sultan Selim'de konuşurken şarjörde ne varsa hepsini boşalttı. Dedi ki: “Sesim yetse okuyun, okuyun! Okuyun, okuyun! Diye Arş’a kadar bağıracağım.’’ Okuyana helâl olsun. Okuyamayana Cenâb-ı Hakk hidâyetler versin. Bu iş ilimsiz olmuyor. Bu, işin birinci ayağı. İkinci ayağı şu: Okuyorsun ama nasıl okuyorsun? Hatta bugün, “nasıl okuyorsun?’’ sorusunun cevabını çok iyi araştırmak gerekiyor. Yani öyle veya böyle bir şeyler okunuyor. Ama nasıl okunuyor?
Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî (Kuddise Sırruh) buyuruyor ki: “Kitapları okumadan önce kendinizi okuyun.” Ağzın bal yesin Sultan’ım. Ne demek istiyor? Yani tarikatla, tasavvufla, bir mürşid-i kâmille işin irfan tarafını elde etmeye bakın, sonra ilm-i zâhiri konuşturun, diyor. Ama oraya gelmek için de buradan geçmek gerekiyor.
Sayfa sayısı: 520
Boyut: 15 x 22
ISBN: 9786052056967
Cilt Tipi: Ciltli (Sert Kapak)
Kağıt kalitesi: İvory Şamua
Son güncelleme: 04.01.2024