%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Halebi Sağir Kelime Anlamlı Tercümesi 2 Cilt Takım

Halebi Sağir Kelime Manalı Hüsameddin Vanlıoğlu, Fatih Kalender İsmailağa Yayınevi 9786056989957 Fıkıh Dini Kitaplar

620.00

Üretici Liste Fiyatı: 620.00

  • Hızlı Kargo

    Aynı gün içinde kargo

  • Paylaş
Osmanlı fukahâsından İbrahim el-Halebî’nin (rahimehullâh), Gunyetü’l-Mütemellî isimli kitabının muhtasarı mahiyetinde olan eser, İsmailağa Fıkıh ve Te’lif Kurulu tarafından kelime manalı ve toplu olarak tercüme edilip yayıma hazırlanmıştır.
Müellifin Mukaddimesi:
Bütün hamdler, “ibadeti, saadet köşkünün anahtarı, ululuk ağacının yükselme mahalli, güzel yüce mertebe ve ziyadeye/cennet ve Cemâlullâh’a ulaşmanın işaret mahalli kılan ve namazı ibadeti ayakta tutan direkler, yükseklerinin zirvesi ve hükümlerinin umdesi yapan” Allah Teâlâ’ya mahsustur.
Salât ve selam, yaratılmışların en faziletlisi, gözünün nuru namazda kılınan efendimiz Muhammed (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem)in, Âl’inin ve dinin gümüş ve altın madeninden kurtuluşa eren ashâbının üzerine olsun.
Sonra, zengin Rabbinin rahmetine muhtaç olan İbrahim b. Muhammed b. İbrahim el-Halebî şöyle der: “Münyetü’l-Musallî” kitabını şerh etmiş, ismini “Gunyetü’l Mütemellî” koymuştum. Fakat onda yeni başlayanlar ve sınırlı kapasitesi olanlar için bıkkınlığı gerektirecek bazı uzatmalar gördüm.
Bu sebeple talebelere kolaylık, istekli olanlara bahşiş olsun diye onun inci gibi delillerini kısaltmak, faydalı meselelerini çoğaltmak istedim. Her istekte kendisinden yardım istenen, sadece noksan sıfatlardan münezzeh kemal sıfatlarla muttasıf olan Allah Teâlâ’dır. Başlangıç ondan olduğu gibi, dönüş de sadece O’nadır. O bana kâfidir ve ne güzel vekildir.
Sayfa sayısı: 1728
Boyut: 17x24
ISBN: 9786056989957
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 17.06.2024