Tesettür Risalesi

%40 İNDİRİM
22.80 TL
Liste fiyati 38.00TL
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Fatih Kalender

İsmailağa Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 288
Boyut: 13,5 x 19,5
ISBN: 9786056868238
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 31.08.2021

Tesettür Risalesi AÇIKLAMASI

Nihayet şeytan ona vesvese verip şöyle dedi:
Ey Adem! Sana ebedîlik ağacını ve yok olmayan bir salta-natı göstereyim mi?
Bunun üzerine onlar (Adem ve eşi Havva) o ağacın meyvesinden yediler. Bu sebeple ayıp yerleri kendilerine göründü ve cennet yaprağından üzerlerine örtmeye başladılar. Adem, Rabbine isyan etti ve yolunu şaşırdı.
Sonra Rabbi onu seçti, tövbesini kabul etti ve ona doğru yolu gösterdi.

İnsanoğlunu yaratıcısından daha iyi kim bilebilir?
Her semavi din, kendi dönemi içinde insanlara, fıtratlarına en uygun olan yaşam biçimini sunmuştur. Nitekim son peygamber Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)in getirmiş olduğu semavi din yani İslam, kıyamete kadar insanoğlunun fıtratına en uygun yaşam biçimi olarak kalacaktır.

Allah Teâlâ bizlere neyi emrediyorsa o yapılmalı, neyi yasak ediyorsa ondan kaçınılmalıdır. Böyle olursa insan fıtratını bozmak isteyen şeytanın değil, Yaratıcısının kendisi için çizmiş olduğu doğru yolda yaşar ve kazananlardan olur. Aksi takdirde dünyada zarar, ahirette ise ebedi bir mahrumiyet.

İşte bu yüzden Müslüman kadının hayatındaki olmazsa olmazlardan biri tesettürdür ve hiçbir şekilde taviz verilemeyecek alandır. Riayet edilmemesi durumunda tüm kötülükler baş gösterir ve insanı ebedi hüsrana sürükler. Allah muhafaza eylesin!

Bu eser, Peygamberin (sallallahu aleyhi ve sellem) anlattığı, Allah’ın razı olacağı tesettürü; ayet-i kerimeler ve hadis-i şeriflerle açıklamaktadır.
Tesettür Risalesi hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER