%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Yirminci Asrın Başlarında Alem- i İslam ve Japonya'da İslamiyet'in Yayılması

70.00

Üretici Liste Fiyatı: 100.00

  • %30

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
“Ben çoktan beri bu kadar samimi, bu kadar tesirli bir kitap okuduğumu hatırlamıyorum.”

Mehmet Akif ErsoyAbdürreşid İbrahim, Osmanlının son döneminde önemli izler bırakmış, Mehmed Akif gibi birçok isme ilham kaynağı olmuş, Müslüman dünyanın ufkunu Uzak Doğuya kadar genişletmiş, İslâm’ın Japonya’da tanınması ve yayılması yolunda çok büyük emek sarfetmiş bir isim…

Elinizdeki kitap, Tatar topraklarından başladığı hayat yolculuğunda Asya’nın neredeyse tamamını gezmiş, İslâm dünyasının birçok diyarını bizzat görmüş bu ismin, 1907-1910 yılları arasında Asya’da yaptığı seyahatların notlarını içeriyor.

Aynı zamanda hem bir seyahat kitabı, hem de hatırat niteliği taşıyan kitapta, Orta Asya, Moğolistan, Japonya, Çin, Kore, Endonezya, Malezya, Singapur, Hindistan ve Hicaz intibaları anlatılıyor. Özellikle o günlerin Japonyası, bugün dahi benzeri olmayan usta bir gazetecilik diliyle tanıtılıyor.

Uğradığı her beldede Müslüman arayan ve onların problemlerini, dertlerini araştıran yazar, çok çarpıcı tesbitlerde bulunuyor.

İslâm dünyası ve Doğunun yüzyıl önceki haline ışık tutan kitapta, bugünün insanlarının, özellikle genç dimağların alacağı çok ders var…
Sayfa sayısı: 926 Sayfa
Boyut: 14 x 23 cm
ISBN: 6051312163
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 12.05.2022