%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Temel Dini Bilgiler Heyet Ciltli

Temel Dini Bilgiler Ciltli Hüsameddin Vanlıoğlu, Fatih Kalender, Abdullah Hiçdönmez, Emin Ali Yüksel Kitap Kalbi Yayıncılık 9786059815598 Dini Kitaplar Fıkıh

140.00

Üretici Liste Fiyatı: 200.00

 • %30

  İNDİRİM

 • Hızlı Kargo

  Aynı gün içinde kargo

 • Paylaş
Allah Teâlâ’ya hamd, Resulüne ve Resulünün aile ve ashabına salat-u selam olsun
Bir taraftan farklı meşguliyetlerle Müslümanı oyalayan, diğer taraftan dini bilgiden uzaklaşan bir toplumun bilgi karmaşasını çocuk ve gençlerimize sunan bir zamanda çocuklarımız İslami bilgilerden mahrum olarak yetişmektedir. Sosyal medya ağlarıyla karma karışık her türlü bilginin çocuklarımızın önüne serildiği bu çağda onlara dinlerinin İslam olduğunu bildirmekten öte, İslam dinini öğretmemiz gerekir. Maalesef günümüzde bu, her Müslümanın yapabildiği bir şey değildir. Kimi maişet, kimi istikbal, kimi de farklı nedenlerden ötürü yeterli derecede dini bilgi elde edememekte ve ailesine ve de çocuklarına bu bilgiyi verememektedir. “Tamamı elde edilmeyen şey, büsbütün terk edilmez” düsturundan hareketle asgari olarak “Temel Dini Bilgiler” adı altında hazırladığımız bu kitap, İslami ilimleri köklü bir şekilde elde edemeyenlere öncü bilgiler olarak mutlaka gerekli olan bilgileri esas alarak Müslüman erkek-kadın, genç-yaşlı, çocuk ve aile demeden dinimizin temel bilgileriyle içlerindeki dini samimiyeti arayanlar için hazırlanmış bir çalışmadır.
Bu yüzden “Temel Dini Bilgiler”, İslami ilimlere başlamadan önce her Müslümanın bilmesi gereken bilgileri ihtiva etmektedir. Daha çok yaz eğitiminde kurs alan çocuklara hitap etmesi açısından önem arz eden bu tür eserler, İnanç, İbadet, Siyer ve Ahlak ilminden öncelikli olarak gereken bilgileri özet halinde kapsamaktadır. Velileri tarafından bir aile içerisinde her gün bir bölüm okunarak temel dini bilgileri elde etmek, her Müslüman ailenin vazifesi olmalıdır. Yaz kurslarının ve ailelerin bunu önemseyeceğini de dikkate alarak her bölüme ait önemli meseleleri kısaca özet halinde sunmaya çalıştık.
Kıyamete kadar tek hakikat olan hak bilgilerin genç nesillerimize ulaştırılması için katkıda bulunabilmek bizleri bahtiyar eden ulvî bir olgudur.
Allah Teâlâ, gereği gibi anlayıp amel etmeyi müyesser kılsın.
Sayfa sayısı: 336
Boyut: 16,5 x 23,5
ISBN: 9786059815598
Cilt Tipi: Ciltli (Sert Kapak)
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 01.05.2024

 • İsimsiz

  Bende öyle düsünüyorum ehli sünnet hocalar olmasina dikkat ediyorum..ama iki temel dini bilgilerden hangisini alsak cok kararsiz kaldik :/

  08.07.2017 16:10:50
 • İsimsiz

  Bu hocaların yazdığı her şeyi hiç tereddütsüz alırım. Çünkü bunların fetvaları fıkha bakışları o kadar beni tatmin ediyor ki... Talebelerinden defalarca işittim İmam-ı A'zam Efendimizin bakışıyla bakmış olmayı hedef seçmişler kendilerine..

  09.09.2016 21:13:15