Şerhül Akaid Tercümesi Fatih Kalender

%39 İNDİRİM
73.20 TL
Üretici Liste Fiyatı 120.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Abdullah Hiçdönmez

Hüsameddin Vanlıoğlu

Emin Ali Yüksel

Fatih Kalender

Muallim Neşriyat

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 620
Boyut: 16 x 24
ISBN: 9786054709694
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 31.03.2022

Şerhül Akaid Tercümesi Fatih Kalender AÇIKLAMASI

Matüridi alim Ömer Nesefi’nin Akaid-i Nesefi veya Metn-i Akaid ismiyle bilinen risalenin en meşhur şerhi, Eş’ari Alim Sa’düddin Taftazani tarafından yazılmış olan elinizde ki bu eserdir. Yıllarca medreselerde özellikle Osmanlı medresele-rinde okutulmuş, üzerine birçok şerh ve haşiye yazılmıştır. Üslup olarak Ehli Sünnetin iki farklı savunma mekanizmasını esas alan Allame Taftazânî Maturidi ve Eş’arî mezheplerini esas tutarak hak inanç esaslarını açıklamış ve kuvvetlendir-miş batıl mezheplere karşı deliller getirerek onların yanlış olduklarını ortaya koymuştur. Bazen ehli sünnet tarafından ortaya konulmuş delilleri eleştirerek doğrusunu ortaya koyarak ehli sünnet kelam anlayışına ciddi bir ölçüde katkıda bulunmuştur.
Şerhu’l-Akaid’in medreselerde okutulmasını sağlamak ve geleneği devam ettirmek amacıyla şerh ve metin tercüme edildiği gibi, kelime anlamı olarak da tercüme edilerek içeriğin daha net anlaşılmasına katkıda bulunulmaya çalışılmıştır. Bu şekilde yapılmasının amacı daha rahat anlaşılması ve hataya düşülmesinin önüne geçmektir.
Ehli sünnetin yolundan devam etmesine ve günümüzde yeni yeni türeyen sapkın inançlara karşı, hak yolu müdafaa et-meye vesile olacak böylesi önemli bir şâheserin anlaşılması dinî bir ihtiyaçtır.
İşte elinizdeki bu eser, bu ihtiyacı bir nebze olsun karşılayabilmek için hem kelime anlamı hem de toplu anlam olarak tercüme edilerek siz değerli okuyucularımızın hizmetine sunulmuştur.
Şerhül Akaid Tercümesi Fatih Kalender hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER