Sevadül Azam Tercümesi Kelime Anlamlı

%36 İNDİRİM
19.20 TL
Liste fiyati 30.00TL
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Ebul Kasım es-Semerkandi

Ali Kara

Kitap Kalbi Yayıncılık

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 336
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786059815543
Cilt Tipi: Ciltli (Sert Kapak)
Tercüme: Ali Kara
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 18.08.2020

Sevadül Azam Tercümesi Kelime Anlamlı AÇIKLAMASI

Allahu teala’ya sonsuz hamd ve senalar olsun. Sevgili Peygamberi Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem’e, âl ve ashabının tamamına da salat ve selam olsun.
Elinizdeki eser, Sevadul A’zam isimli itikad kitabının tercümesidir. Bu eser, ehli sünnet itikadını beyan eden önemli açıklamaları ihtiva etmektedir; ancak eserin bir çok metni olup hepsi de değişik ibareler ve konular ihtiva etmektedir.
Biz, medreselerde en çok okutulan metni esas aldık. Diğer nüshalar ile karşılaştırıp bazı yerleri ilave edip, bazı yerleri düzelttik.
Zira bütün baskılarda meseleler altmış iki olarak yazılmıştır, ancak elde dolaşan meşhur baskıda altmış mesele mevcuttur. Başlıkların karıştırılmasından veya konuların birleştirilmesinden ortaya çıkan bu yanlışlığı düzeltmeye gayret edip meseleleri altmış iki madde halinde sıraladık.
İnşallah bu çalışmamız ilim ehli katında makbul olur ve siz talipler hakkında da istifade edilmeye layık olur.

Allahu Teala dinini yüceltmekte, ehli sünnete hizmet yolunda hepimizi muvaffak eylesin. Dostlarının bereketiyle neslimizi de bu yolda hizmetçi eylesin. Amin. Ali Kara HocaefendiSevadül Azam Tercümesi Kelime Anlamlı - İsbn: 9786059815543 - Ali Kara - KitapKalbi Yayınları
Sevadül Azam Tercümesi Kelime Anlamlı hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER