%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Helaller ve Haramlar 1.Cilt

121.00

Üretici Liste Fiyatı: 220.00

  • %45

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Numan bin Beşir Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in şöyle buyruduğunu rivayet etmiştir:
Helal olanlar ve Haram olanlar bellidir. Bunlar arasında şüpheli işler vardır.
İnsanların Çoğu onları bilmez

"Dinde "yapın" diye emredilenleri yapmak sevaptır. "yapmayın" denilen şeylerden kaçınmak da sevaptır. Arada şüpheli şeyler vardır. Şüphe veren şeylerden kaçınmak da sevaptır. Günaha girmemek için kararlılık göstermek ve günahtan kaçmak için gayret etmek de sevaptır.
-Haram kılınan bir şeyi helal saymak, hella olduğu bildirilen bir şeyi haram saymak insanın imanına zarar verir. İnanç hususunda kişi, Allah Telala muhafaza etsin harama düşecek olsa bile, haramı haram olarak kabul etmelidir.
-Amellerin kabulü için günah ve haram olduğu bildirilen şeylerden kaçınmak gerekir. yoksa amel defterimizi tehlikeye arz etmiş oluruz.
-Fıkıh kitaplarında helaller ve haramlar konusu genelde "hazr ve ibha/kerahiye ve istihsan" bölümlerinde ele alınmıştır. Burada ne tür yiyecek maddelerinin haram veya mekruh olduğu, haramlığın ölçüsü ve sebepleri yine giysi türleri, kadının erkeğe, erkeğin kadına bakma ölçüsü ve sair bir çok konu ele alınır. Bu şekliyle ilgili prensiplere fıkıh eserlerinin yanı sıra ihyau ulumiddin, Berika, Tarikat-ı Muhammediyye gibi adab kitaplarında da geniş yer verilmiştir.
-Bu kitap ahlak ve vicdanı dikkate alarak kişilerin gündelik hayatlarındaki adap ve hükümleri islam'a uygun şekilde ilgili baplardan araştırıp ortaya koymaya çalışmıştır...
Sayfa sayısı: 480
Boyut: 16 x 24 Cm
ISBN: 9786058600744
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 29.11.2022