%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İktisadi Hayatta ve İslamda Faiz

İktisadi Hayatta ve İslamda Faiz Süleyman Sayar Ensar Neşriyat 9786052174838 Fıkıh Dini Kitaplar

72.80

Üretici Liste Fiyatı: 112.00

  • %35

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    2 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Kur'an Araştırmaları Vakfı / KURAV tarafından, 21-22 Nisan 2018 tarihinde, Bursa'da düzenlenen Çalıştay; vakıf başkanı Prof. Dr.Yunus Vehbi YAVUZ hocamızın ifade ettiği gibi faiz meselesinde ortak dil, ortak anlayış ve ortak anlam üretebilmek üzere konunun taraflarından ilahiyatçı ve iktisatçı akademisyenler, banka ve iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Yahudi veHıristiyan temsilcilerinden 50'nin üzerinde katılımcı ile gerçekleşen bir ilmî toplantıdır.

Ülkemizde İlahiyat/İslâm hukuku alanının otoritelerinden muhterem Prof. Dr. Hayrettin KARAMAN hocamızın açılış konferansı ile başlayan Çalıştay; Tarihte Faiz, Günümüz İktisadî Sisteminde ve Bankacılıkta Faiz, Dinlerde Faiz, Kur'ân, Sünnet ve Fıkıh Mezheplerinde Faiz şeklinde dört ana konuda 9 oturum ve 10 tebliğden oluşmaktadır. Ehl-i Kitap Özelinde Faiz Meselesi ana başlıklı oturumda, Yahudi temsilcisi Sayın Yusuf BESALEL, Ödünç Para Verme, Hıristiyan temsilcisi din adamı Sayın İshak BIÇAKÇI ise Faiz Üzerine adlı birer tebliğ sunmuşlardır. Sayın BESALEL, tebliğinde, kendi kutsal/dini kaynaklarından hareketle faizin kesinlikle yasaklandığını ifade etmiş, Sayın BIÇAKÇI da eskiden olduğu gibi bugün de faizin normal ve bir hak olarak görüldüğünü, Kutsal Kitap'ta ise bunun yasaklandığını, ancak para/mal sevgisinin ve seküler ahlâkın bütün bu değerleri altüst ettiğini belirtmiştir.

Çalıştay'ın değerlendirme oturumunda ise değerli hocalarımız M. Akif AYDIN, Ali BARDAKOĞLU ve Sabri ORMAN; tecrübe ve ilmî birikimleriyle, iki günlük hasılayı efrâdını câmi ağyârını mâni bir tarzda ortaya koymuşlar ve genç akademisyenlere yol göstermişlerdir.
Sayfa sayısı: 448
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786052174838
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 28.12.2022