Takribul Belağatil Arabiyye Kolay Belagat

%27 İNDİRİM
58.40 TL
Üretici Liste Fiyatı 80.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Dr.Abdulhalim Abdullah

Akdem Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 258
Boyut: 17x24
ISBN: 9786057753045
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 05.07.2022

Takribul Belağatil Arabiyye Kolay Belagat AÇIKLAMASI

Belagat ilmine, Kur’an’ın edebî i’cazının anlaşılmasına bir vesile olduğu düşüncesiyle dil âlimleri tarafından yüzyıllar boyunca çok önem verilmiştir. Konuyla ilgili pek çok eser kaleme alınmış ve Arapçanın dil ve edebiyat yönünden meziyetleri gösterilmiştir.

Bu eser ise ana dili Arapça olmayanların belagat ilmini öğrenirken, ana dili olarak bilenlere göre bazı farklı ihtiyaçlarının olduğu düşüncesinden yola çıkılarak kaleme alınmıştır.

Takribu’l-Belâğa, belagat ilminin kolayca anlaşılması yeni bir yol izliyor. Eser klasik konu tertibinin biraz dışına çıkarak; kolaydan zora doğru ilerliyor ve yola bedî ilmiyle başlıyor. Zira bedi ilminin konusu edebî sanatlar olduğu için beyan ve meani ilimlerine nazaran daha kolay kavranabilir.

Kitabın başka bir özelliği ise konu anlatımlarının ardından bolca etkinlik içermesi ve öğrenciyi öğrendiğini uygulamaya yönlendirmesi. Bu özelliğiyle kitap üniversite öğrencileri için güzel bir ders kitabı olarak tercih edilebilir.

Kitapta diğer belagat kitaplarından farklı olarak, yalnız klasik belagat kitaplarında geçen örneklerle yetinilmemiş, günümüz Arap edebiyatından da çok sayıda örneğe yer verilmiştir.
Takribul Belağatil Arabiyye Kolay Belagat hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER