%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Sistematik Sarf

Sistematik Sarf Abdulkerim Ünalan, Mehmet Bilen Ensar Neşriyat 9786059519618 Arapça Dilbilgisi Dil Eğitimi

61.75

Üretici Liste Fiyatı: 95.00

  • %35

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    2 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Bilindiği gibi Arapça, başta Kur'an-ı Kerim ve hadis-i şerifler olmak üzere Yüce dinimizin temel kaynaklarının dilidir. Bu itibarla Arapça'yı öğrenmek, her Müslüman için özel bir önemi haizdir.

Arapça'da üç tane med harfinden başka sesli harf bulunmaması ayrıca illet harflerinin bulunduğu kelimelerde ciddi değişikliklerin meydana gelmesi sebebiyle, gramer olmaksızın Arapça'yı düzgün telaffuz etmek, Arapça metinleri düzgün okumak ve bu metinlere düzgün anlam vermek, neredeyse imkansızdır. Arapça'yı düzgün konuşmak, yazmak ve kavramak için, Arapça grameri bilmek şarttır. Hiçbir dilin öğrenilmesinde gramerin rolü, Arapça'da olduğu kadar büyük değildir. Arap dahi olsa, grameri bilmeyen bir kişinin, Arapça'yı layıkı veçhiyle düzgün konuşup yazması mümkün değildir.

Arapça grameri, konusu kelime olan Sarf ile konusu cümle olan Nahiv ilimlerinden ibarettir. Her ne kadar Nahve göre sarf ilmi, daha az olup daha kısa sürede öğrenilebiliyor ise de, Arapça öğreniminde bu ilmin en az nahiv kadar rolü vardır. Elinizdeki bu eser, her ne kadar hacim itibariyle küçük ise de, Sarf'la ilgili kuralları, kapsamlı bir biçimde ve başka kitaplarda bulamayacağınız sistematik bir şekilde sunmaktadır. Ayrıca konuların kuru bir anlatımı ile yetinilmemiş, genelde arka planları da anlatılmıştır ki bu, bilgilerin daha derinlemesine anlaşılmasını ve zihinde kalıcı olmasını sağlamaktadır. Eserin, muhteva itibariyle efradını cami' olduğuna ve ihtiyaç duyulan bütün konuları ihtiva ettiğine inanıyoruz. Dolayısıyla bu eserin muhtevasını hakkıyla kavrayan bir kişinin, Sarf'la ilgili bilmeyeceği bir kelimenin olmayacağını düşünüyoruz. Allah'tan, bu eserimizi faydalı kılmasını, bütün okuyucularımıza tevfikini refik eylemesini niyaz ediyorum.
Sayfa sayısı: 262
Boyut: 19 x 27
ISBN: 9786059519618
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 28.12.2022