%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Salahaddin-i Eyyubi ve Kudüs'ün Yeniden Fethi

Salahaddin-i Eyyubi ve Kudüs'ün Yeniden Fethi Ahmet Ağırakça Akdem Yayınları 9786054535149 Dini Kitaplar Biyografi

14.60

Üretici Liste Fiyatı: 20.00

  • %27

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
- İslâm tarihinde tarihi etkileyen şahsiyetler sürekli olarak öne çıkmış ve toplum içinde farklı bir konuma sahip olmayı bizzat kendileri yaptıklarıyla hak etmişlerdir.

- İşte “Salâhaddin-i Eyyûbî” bütün Müslümanların istisnasız sevdiği Müslüman devlet adamlarından biridir. “Salâhaddin-i Eyyûbî” ye bu sevgiyi kazandıran en büyük etken onun Kudüs fatihi olmasıdır. Kur’an’da zikredilen “Mescid-i Aksa” gibi bir mescidin içinde bulunduğu Kudüs gibi mübarek kılınmış bir beldenin fatihi olmak, Kudüs’ü Haçlı zulmünden kurtarmak ve onu özgürlüğüne kavuşturmak gerçekten Müslümanların sevgisini kazanmaya yeterli bir durumdur.

- “Salâhaddin-i Eyyûbî” , ashabın cihad anlayışını aynen benimsediği gibi onların adalet anlayışını da benimsemişti ve halkına karşı son derece merhametli, devlet adamlarına ve kumandanlarına karşı şefkatli davranırdı. Kimseye karşı asla kin tutmaz, herkesin hakkını mutlaka gözetirdi. Salâhaddin Haçlılarla savaşa girişmeden önce Allah’ın huzurunda namaza durur, sürekli olarak dua eder, Allah’ın yardımını talep ederek gözyaşı döker ve Allah’tan kâfirlere karşı zafer ihsan etmesini niyaz ederdi.

- Amacımız işte böyle mükemmel bir insan olan “Salâhaddin-i Eyyûbî” nin hayat hikâyesini, Haçlılara karşı verdiği şanlı mücadeleyi ve cihad anlayışı ile onun Küdüs’e bakışını yansıtan yönlerini aktarmak ve onu okuyucuya ulaştırmaktır. Çalışmamızda “Salâhaddin-i Eyyûbî” nin yetiştiği ortamı, Haçlılara karşı verdiği mücadele ve özellikle Kudüs’ü yeniden nasıl ve hangi duygularla fethettiğini, buradaki başarısını ve İslâm dünyasında bu fethin yaptığı akisleri anlattık. Ayrıca “Salâhaddin-i Eyyûbî” nin bu başarıları sağlayan şahsiyetini, ilme ve ümmete hizmetlerini özel hayatından kesitler aktararak değerlendirdik. Bu çalışmanın okuyucularımız tarafından zevkle okunacağını ve önemli bir gündem olan Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa konularında yapılması gerekenler için önemli bir yol gösterici olacağını ümit ediyoruz.
Sayfa sayısı: 198
Boyut: 14 x 21
ISBN: 9786054535149
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 26.01.2022