Salahaddin-i Eyyubi ve Kudüs'ün Yeniden Fethi

%30 İNDİRİM
14.00 TL
Liste fiyati 20.00TL
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Ahmet Ağırakça

Akdem Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 198
Boyut: 14 x 21
ISBN: 9786054535149
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 29.12.2021

Salahaddin-i Eyyubi ve Kudüs'ün Yeniden Fethi AÇIKLAMASI

- İslâm tarihinde tarihi etkileyen şahsiyetler sürekli olarak öne çıkmış ve toplum içinde farklı bir konuma sahip olmayı bizzat kendileri yaptıklarıyla hak etmişlerdir.

- İşte “Salâhaddin-i Eyyûbî” bütün Müslümanların istisnasız sevdiği Müslüman devlet adamlarından biridir. “Salâhaddin-i Eyyûbî” ye bu sevgiyi kazandıran en büyük etken onun Kudüs fatihi olmasıdır. Kur’an’da zikredilen “Mescid-i Aksa” gibi bir mescidin içinde bulunduğu Kudüs gibi mübarek kılınmış bir beldenin fatihi olmak, Kudüs’ü Haçlı zulmünden kurtarmak ve onu özgürlüğüne kavuşturmak gerçekten Müslümanların sevgisini kazanmaya yeterli bir durumdur.

- “Salâhaddin-i Eyyûbî” , ashabın cihad anlayışını aynen benimsediği gibi onların adalet anlayışını da benimsemişti ve halkına karşı son derece merhametli, devlet adamlarına ve kumandanlarına karşı şefkatli davranırdı. Kimseye karşı asla kin tutmaz, herkesin hakkını mutlaka gözetirdi. Salâhaddin Haçlılarla savaşa girişmeden önce Allah’ın huzurunda namaza durur, sürekli olarak dua eder, Allah’ın yardımını talep ederek gözyaşı döker ve Allah’tan kâfirlere karşı zafer ihsan etmesini niyaz ederdi.

- Amacımız işte böyle mükemmel bir insan olan “Salâhaddin-i Eyyûbî” nin hayat hikâyesini, Haçlılara karşı verdiği şanlı mücadeleyi ve cihad anlayışı ile onun Küdüs’e bakışını yansıtan yönlerini aktarmak ve onu okuyucuya ulaştırmaktır. Çalışmamızda “Salâhaddin-i Eyyûbî” nin yetiştiği ortamı, Haçlılara karşı verdiği mücadele ve özellikle Kudüs’ü yeniden nasıl ve hangi duygularla fethettiğini, buradaki başarısını ve İslâm dünyasında bu fethin yaptığı akisleri anlattık. Ayrıca “Salâhaddin-i Eyyûbî” nin bu başarıları sağlayan şahsiyetini, ilme ve ümmete hizmetlerini özel hayatından kesitler aktararak değerlendirdik. Bu çalışmanın okuyucularımız tarafından zevkle okunacağını ve önemli bir gündem olan Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa konularında yapılması gerekenler için önemli bir yol gösterici olacağını ümit ediyoruz.
Salahaddin-i Eyyubi ve Kudüs'ün Yeniden Fethi hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER