El Edebul Arabiyyul Muasir

%27 İNDİRİM
43.80 TL
Üretici Liste Fiyatı 60.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Dr.Hany Ismail Ramadan

Akdem Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 130
Boyut: 17x24
ISBN: 9786057753021
Kağıt kalitesi: 1.Hamur Kağıt
Son güncelleme: 05.07.2022

El Edebul Arabiyyul Muasir AÇIKLAMASI

Arapçayı öğretme amacıyla yazılmış ders kitaplarının, yardımcı kaynakların ötesine geçmek ve Arapçayı bizzat onun çocuklarının dilinden, söz ustalarının kaleminden duymak isterseniz eğer bu kitap tam size göre.

Çağdaş Arap edebiyatından öykü, tiyatro ve şiir türlerindeki eserlerden seçilmiş toplam 12 edebî metinden oluşan kitapta yer alan eserlerin sahipleri hakkında kısa biyografik bölümler de bulunmaktadır. Metinlerin orijinallerinde, Arapça öğrenenlerin anlamakta zorlanacakları ifadeler basitleştirilmiş, zor kelimeler daha yaygın kullanılan ve daha çok bilinenleriyle değiştirilmiştir. Bu sayede orta seviyede Arapça bilen okuyucular için zevkli bir okuma tecrübesi ile dilde derinleşme hedefi gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.

Her metnin sonunda yer alan alıştırmalarla okuduğunu anlama, öğrenmiş olduğu kelime ve terkipleri kullanabilme, söz sanatının inceliklerinin temel düzeyde farkına varma, iletişim kurabilme becerileri kazandırılmaya/güçlendirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca metinlerde yer verildiği ölçüde Arap kültürüne dair bilgi edinilmesi sağlanmıştır.
El Edebul Arabiyyul Muasir hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER