Tefsiri İbn Abbas 5 Cilt Takım

Bedava Kargo
%30 İNDİRİM
700.00 TL
Üretici Liste Fiyatı 1000.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Muhammed Firuzabadi

İlk harf Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 3872
Boyut: 16 x 24
ISBN: 9786055094881
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 16.08.2022

Tefsiri İbn Abbas 5 Cilt Takım AÇIKLAMASI

Aziz İslam dininin temel kaynağı Kur’an-ı Kerim’in ilk kuşak tarafından nasıl algılandığı ve anlaşıldığı sürekli bir merak konusu olmuştur. Sahabe kuşağı içinde Kur’an-ı Kerim’e ilişkin rivayetleri en fazla olan on kişiden birisi Abdullah b. Abbas’tır. Henüz erken dönemlerden itibaren “Hibrü’l-Ümme/Ümmetin Bilgini” ve “Tercümânü’l-Kur’an/Kur’an’ın Tercümanı” gibi övgülere mazhar olan İbn Abbâs’a, hadis mecmualarında ve rivaî tefsirlerde birçok ayetin tefsiri nispet edilmiştir.

Kâmus sahibi Firuzâbâdî tarafından, Tenvîrü’l-Mikbâs min Tefsîr-i İbn Abbâs adlı Kur’an’ın bütününü içeren elinizdeki bu tefsir de İbn Abbâs’a nispet edilmiştir. Bu tefsiri Firuzâbâdî derlemiştir. Firuzâbâdî tefsirin girişinde İbn Abbâs’a ulaşan isnad zincirini sunmuştur. İsnad zinciri hakkında farklı birçok söz söylenmişse de biz hadis mecmualarında İbn Abbas’a isnad edilen çok sayıdaki rivayeti de okuyucu için dipnotta gösterdik ki, okuyucu karşılaştırma olanağı bulsun ve sahabe kuşağının seçkin simalarından birisinin, Kur’an telakkîsini mülahaza edebilsin.

15 Hadis Kaynağından Derlenen Tefsîr-i İbn Abbâs - Muhammed Firuzâbâdî - Tenvîrü'l-Mikbâs Min Tefsîr-i İbni Abbâs - İlk Harf Yayınları - Mütercim: Cevher Caduk - ISBN: 978-605-5094-88-1
Tefsiri İbn Abbas 5 Cilt Takım hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER