Sevimli Dinim Eğitim Seti

%45 İNDİRİM
49.50 TL
Liste fiyati 90.00TL
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Ayşe Yıldız Çavuşoğlu

Eğitim Setleri

Müslim Çocuk Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 380
Boyut: 19 x 27
ISBN: MSLM SET
Kağıt kalitesi: 1.Hamur Kağıt
Son güncelleme: 13.08.2020

Sevimli Dinim Eğitim Seti AÇIKLAMASI

Set içindeki kitaplar
Sevimli Harfler-Elifba-İtikad-İbadet-Siyer-Ahlak-Kavramlar-Etkinlikler-Çizgiler-Kullanım kılavuzu ve dosyar

Set hediyeleri (set içerisinde bulunuyor zaten)
- Karne
- Tebrik-teşekkür belgesi
- Bitmeyen yazı kağıdı
- Boy-kilo grafiği

Okul öncesi dönemde çocuk duyguya dayalı, tasarlanan veya hayalde canlanan bir dini duyguya sahip değildir. Dini duygu gelişimi diğer gelişim ödevleri ile birlikte bir bütündür. Biz bu ödevleri çocuklara sağlıklı bir şekilde yaptırmakla yükümlüyüz. Ayrıca sadece kitaplarda yazılanı değil duygu eğitimini de başarılı ve doğru bir şekilde aşılayabilmeliyiz.

Okul öncesi dönem çocuğun dini duygusunun gelişiminin ve dini konulara merakının en yoğun olduğu evredir. Bu dönemde çocuğun aldığı dini eğitim onun ileriki yaşlarda sahip olacağı dindarlığın şeklini belirler. Din olgusu, iman, ibadet ve ahlak esaslarından oluştuğuna göre çocuğun ahlak eğitimi de önemlidir. Çocuk okul öncesi dönemde aldığı din ve ahlak eğitimi ile kendisine özgüveni olan, Allah ile barışık, toplum ile uyumlu bir birey haline gelir. Ama din konularını zamanından önce ya da sonra yanlış öğretirsek, (hangi yaşta olursa olsun) çocuğa iyilik yerine kötülük yapmış oluruz.

Okul öncesi çocuğu din olgusuna karşı ilgilidir. Fakat bu ilgiye rağmen onu dini anlamda, dini bir tarzda düşünemez. O, kendisini çevreleyen yetişkinlerin dünyasında olup bitenleri yeterince anlayamamaktadır. Bu yüzden bu evre ‘peri masalı dönemi’ olarak karakterize edilmiştir. Lütfen hocalık veya eğitmenliğimizin hakkını layığıyla vererek çocuğun bu harika dönemini mahvetmeyelim.

Kıymetli öğreticiler!
“Sonra Biz, o kitabı kullarımızdan süzüp seçtiklerimize miras kıldık.” (Fatır 32) ayetince Kitabı Münir’in varisi seçkin bir insansınız!
“İnsanların en hayırlısı Kuran’ı öğrenen ve öğretendir.” hadisince hayırlı bir insansınız!
Siz Rasülullahın meslektaşısınız! Böyle şerefli bir görevi ifa ederken dikkatli olmalısınız. Öğrettiğiniz her bir harfin ekilen bir çekirdek olduğunu, beklide bu çekirdeğin kıyamete kadar amel defterini kapattırmayacak meyve veren bir ağaç olabileceğini unutmamalısınız.
Sayesinde böyle bir şerefe kavuştuğunuz küçük talebenize minnettar olmalısınız. Öğrenmekte zorlandığı zamanlar son derece müşfik, öğrendiği her kelimede diğerine teşvik edici olmalısınız…

Çocuğa hangi yaşta neyi ne kadar yüklememiz gerekir?

Hazırlamış olduğumuz bu set 3-6 yaş gurubuna hitap etse de çocukların potansiyeline göre, yaş, kabiliyet ve becerilerine göre gerekli miktarda takviye yapmasını bilmeliyiz. Dersi bazı çocuklara birkaç kez daha tekrar etmemiz veya onun başucunda daha fazla zaman geçirmemiz gerekebilir. Bazı çocukların dikkatsizliğini veya başarısızlığını önceden tespit edebilmeli ve gerekli tedbirleri alabilmeliyiz. Kısacası hocalığımız sadece kitap hocalığı olmamalıdır. Eğitim usul ve tekniklerini lazım olduğu miktarda bilmemiz zaruridir. (Detaylı bilgi için Rehnüma kitabından istifade edebilirsiniz.)

Bu setteki her kitap için belli saatler belirlenerek her gün düzenli devam edilmesi suretiyle ilerlemesi hedeflenmiştir. Bu set tamamlandıktan sonra direk Kur’an-ı Kerim’e veya Tecvitli Yasin-i Şerif cüzüne geçilir. Tecvitli Yasin-i Şerif cüzünü bitiren çocuk rahatlıkla Kur’an-ı Kerim’i okuyabilir.

Allah Teala’dan bu çalışmaları İslam alemine faydalı kılmasını, evlatlarımızı ve bizi bu çalışmayla dünyada ve ahirette menfaatlendirmesini temenni ederiz.
Amin…
Sevimli Dinim Eğitim Seti hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER