%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Şehid Bayram Hoca Muhtelif Sohbetler 3 Cilt Takım

Şehid Bayram Hoca Muhtelif Sohbetler 3 Cilt Takım Mustafa Hacıoğlu, Bayram Ali Öztürk Kitap Kalbi Dağıtım 9786052056998 Sohbet Dini Kitaplar

306.90

Üretici Liste Fiyatı: 495.00

  • %38

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    Aynı gün içinde kargo

  • Paylaş
Şehid Bayram Hoca Muhtelif Sohbetler 1.Cilt (Yavuz Sultan ve Diğer Camiler)
Şehid Bayram Hoca Muhtelif Sohbetler 2.Cilt (Umre ve Düğünler)
Şehid Bayram Hoca Muhtelif Sohbetler 3.Cilt (Muhtelif Yerlerdeki Konferanslar)

Ben buraya vaaz yapmaya gelmedim.
Ben buraya konferans vermeye gelmedim.
Ben buraya, Çanakkale Harbi’ni vermeye geldim.
Ben buraya, cephede askerlere “Hücum” emri vermeye geldim.
Her türlü küfre karşı, her türlü zulme karşı, şu memleketi sömüren odaklara karşı. Adres vermeye gerek yok. Siz sineği bile namlayan (vuran) insanlarsınız. Onun için artık kürsüdekinden her şeyi açık seçik beklemeyin.
… Sen buraya vaaz dinlemeye gelmedin. “İcâzet merasimi varmış, gidelim, takılalım’’ vesaire. Öyle değil. Ben buraya vaaz etmeye gelmedim. Git eve anan baban sana vaaz etsin, git ninen, deden sana vaaz etsin icabında. Benim âcizâne burada konuştuğum bir vaazdır, Eyvallah ama bir yerde vaaz hududunu taşırıyorum. Bak, dikkat et! Ben şu an burada Resûl-i Ekrem’in (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) dediği gibi olmanın sancısını çekiyorum.
… Resûl-i Ekrem’den (Sallallâhü Aleyhi ve Sellem) topla, bu tarafa gel. Genelde İslâmiyet’te, özelde Nakşibendî tarikatında ilim zikirden önce gelir. “Ben buraya geldim, bu hocayı dinledim, hem de tarikat dersi yapayım.” Veyahut da “Hocanın konuştuklarını dinlemeye gerek yok, ben dersimi bitireyim bir an önce’’ vesaire, câiz değildir. O tesbihi koynuna koy, cebine koy, çantana koy. İlim zikirden üstündür.
Sen, zikrin nasıl yapılacağını ilimle öğrenirsin. Sana namazın nasıl kılınacağını tesbih öğretmiyor. Sana tahâretin nasıl alınacağını tesbih göstermiyor. Sana nasıl giyineceksin, nasıl Allah’ın en şerefli kulu olacaksın tesbih öğretmiyor. Tesbihe şiddetle ihtiyaç var; amma velâkin ilim olmadan (sadece) tesbihle olmuyor.
Diyelim ki Mevlâ’yı zikretmek eğer bir ekmek ise ilim de havadaki oksijendir.
Sayfa sayısı: 584
Boyut: 15x22
ISBN: 9786052056998
Cilt Tipi: Ciltli (Sert Kapak)
Kağıt kalitesi: İvory Şamua
Son güncelleme: 09.01.2023