Riyazüs Salihin Tam Metin ve Açıklamalı

%35 İNDİRİM
48.75 TL
Liste fiyati 75.00TL
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

İmam Nevevi

Ensar Neşriyat

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 1200
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9789944704861
Kağıt kalitesi: 1.Hamur Kağıt
Son güncelleme: 07.01.2021

Riyazüs Salihin Tam Metin ve Açıklamalı AÇIKLAMASI

Hadis kültürü bakımından kendisine çok şey borçlu olduğumuz İmam Nevevî ve onun Riyâzus-Sâlihîn adlı eseri Hadis alanında müstesna bir yere ve değere sahiptir. İmam Nevevî, bu eserini bazı prensiplere bağlı kalarak hazırlamıştır. Bu prensiplerini, kitabının önsözünde belirtmiştir. Bu özellikler, özetle şunlardır:
l İzlenecek en doğru yol, öncekilerin ve sonrakilerin efendisi ve en şereflisi Hz. Muhammed (s.a.)den sahih olarak bize kadar intikal eden hadisleriyle edeplenmektir.
l Bu muhtasar kitap, meşhur sahih hadis kitaplarından seçilmiş, mana ve içerikleri açık ve delaletleri kesin hadisleri kapsamaktadır.
l Hadislerin içerisinde yer alan kelimelerden, açıklanmasına ihtiyaç duyulanlar kısaca açıklanmıştır. Gerektiğinde kelimenin nasıl okunduğunu göstermek için hareke işaretleri ve hangi harflerden oluştuğu belirtilmiştir. Anlamlarında kapalılık bulunan kelime ve tabirler açıklanmıştır.
l İmam Nevevînin Riyâzus-Sâlihîn adlı eseri, kişiyi; ahirete yöneltecek, batınî ve zahirî edepleri elde etmelerini sağlayacak, korkutma ve müjdelemeye teşvik ederek zühde yönlendirecek, insanların gönüllerini kötülük ile çirkinlikten alıkoyacak, vücut organlarının korunup manevî eğrilikleri gidermeyi sağlayacak sahih hadislerden meydana gelen muhtasar bir kitap hazırlamayı hedeflemiştir.
İmam Nevevi ve Riyâzu's-Sâlihîn adlı eseri bu gayeyi gerçekleştirmiş görünüyor ki bu eserin uzun yıllardır okurun elinden düşmemesi bunun delilidir...
Riyazüs Salihin Tam Metin ve Açıklamalı hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER