%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Özleşme Yolu

Özleşme Yolu İsmail Çetin Dilara Yayınları 9786055434335 Akaid Dini Kitaplar

45.00

Üretici Liste Fiyatı: 60.00

  • %25

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Bu eser Üstad-ı A'zam şeyh Fetullah Verkânisî Hazretleri'nin oğlu şeyh Alaaddîn Efendi'nin tesbit etmiş olduğu “Birinci Mektub”un tercümesidir. Aslında “Şeyh Fetullah ın Risâlesi” diye adlandırılır. Mütercim eserini “Nurlarla Özleşme Yolu” olarak isimlendirmiştir.

Bu risâle, Nakşibendî Tarîkati'nin usûlünce "vusûlü” beyan eder. Müridler için özellikle Nakşibendî âdabları bu risâlede özetlenmiştir. Onun için bu eser bir hazır lokma mesâbesindedir. Ayrıca himmet ve bereketlerden istifâze için de bu eser tavsiye edilir.

Eser başlıca üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, Üstad-ı A'zam Şeyh Fetullah Verkânisî Hazretleri'nin risâlesi geniş bir şerhle yer alır. Nakşibendî Tarîkati'nin hakîkati, tarîkate girmek için takib edilecek usuller, rabıtanın çeşitleri ve zamanı, zikrin başlangıcı ve kısımları, Celal zikri ve usûlü, asla kavuşmanın alâmetleri, nefsin kısımları, nefy-u isbat virdi, zikri, usulleri, şart ve âdabları tafsilâtıyla beyan edilirken, hâşiyeler halinde bid'atler, hatme ve teveccühün kaynağı, delilleri ile izah edilir.

İkinci bölüm, tasavvufun menşeini, semeresini, hakîkatini, hikmetini, âdâbını, müridin vasıflarını, müşâhede ve murâkabe makamlarını, zâhir, bâtın kelimeleri ve asıllarını, ashab ve tâbiînden tasavvufun büyüklerini, fıkıh ve tasavvufun alâkadarlığını, Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem'in mu'cizeli şahsiyetini ve Sıddîkıyye Tarîki'ne verilen müjdeleri genişçe beyan eder.

Üçüncü bölümde, silsile-i âliye-i Nakşibendiyye sâdâtının menkıbeleri, veciz buyrukları, üstün ahlakları, Şeyh Fetullah Verkânisî Hazretleri'nin hayatı dahil aktarılır.
Sayfa sayısı: 166
Boyut: 13,5 x 19,5
ISBN: 9786055434335
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 15.01.2022