%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
700 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
700 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
700 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kuranı Azim ve Tefsirli Kelime Meal 6.Cilt

Kuranı Azim ve Tefsirli Kelime Meal 6.Cilt Cübbeli Ahmet Hoca İsmailağa Yayınevi 9786259402017 Tefsir Dini Kitaplar

230.00

Üretici Liste Fiyatı: 230.00

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Kur’ân-ı Azîm, üstadımız Mahmûd Efendi Hazretleri’nin usûlü üzere kıymetli Hoca Efendiler tarafından; dinî terviç adına, özelde ilim taliplerinin genelde ise her Müslümanın yüce kitabını anlamaları için “Kur’ân-ı ‘Azîm ve Soru Edatlı Kelime Mânâsı” olarak kaleme aldıkları nadide eserdir.

Bu güzide eser hazırlanırken bal arısının peteğini işlemesi gibi hassas bir şekilde ele alınmış ve işlenmiştir. Ayrıca bu güzel Kur’ân çalışmanın her cildinde 5 cüz bulunmak sûretiyle Kur’ân-ı Kerîm’in tamamı 6 cilt içerisinde yayımlanacaktır.

ESERİ HAZIRLAYAN MÜELLİFLER
Bu nadide eserin müellifleri, hiç şüphesiz üstadımız Mahmûd Efendi Hazretlerimiz’in iltifatını celp etmiş, ilmi şahsiyet sahibi ve üstadımız ile beraber yaklaşık 36 sene kadar “Rûhu’l-Furkân Tefsîri” üzerine çalışıp gayret gösteren değerli ilmî heyet hocalarımızdır.

Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hoca) Efendi.
Ahmet Abdullah Kozlu Hoca Efendi.
Yusuf Çelener Hoca Efendi.
Allah Teâlâ, geçmişten günümüze kadar dini terviç adına okuyan, okutan, eserler bırakan her Mümin ve Müslümandan razı olsun, çalışmalarını kabul etsin, gayretlerini ahiret azığı kılsın. Özellikle islamın garip kaldığı günümüzde bu ve nice eserlerin telifiyle meşgul olan ilim erbabı Hoca Efendilere âfiyetle hayırlı uzun ömürler versin ve birçok eseri tamamlamaya muvaffak kılsın. Ayrıca tüm Müslümanların ölmeden evvel Kur’ân-ı Kerîm’in tamamını okuyup anlamalarını ve gereğince amel etmesini nasib etsin.
Allâhümme Âmin.

ESERİN HAZIRLANIŞ ŞEKLİ
Her kelimenin manasının bilinmesi için “kelime manası” verilmiştir.
Kelimelerin siyak ve sibaklarının anlaşılması için “soru edatlı” hazırlanmıştır.
Yanı sıra tam istifade için “Tefsirli Meâl-i Şerîfi” ilave edilmiştir.
Âyet-i kerîmelerin meâl-i şerîfi yapılırken bağlamlarının anlaşılması için “parantezler içinde bilgiler” verilerek hazırlanmıştır.
Bazı âyet-i kerîmeler de geçen kelime veya cümlelerin farklı mühim manaları müfessirler tarafından beyan edilmişse; ikinci ve üçüncü manalar taksim (/) işaretiyle ve farklı yazı biçimiyle belirtilmiştir.
Sayfa sayısı: 552
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786259402017
Kağıt kalitesi: İvory Şamua
Son güncelleme: 17.04.2024