%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kısa Surelerin Tefsiri Ciltli

Kısa Surelerin Tefsiri Ciltli İbn Acibe El Haseni Semerkand Yayınları 9786051591988 Tefsir Dini Kitaplar

77.00

Üretici Liste Fiyatı: 110.00

  • %30

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Kur'ân-ı Kerim, Allah Teala'nın insanoğluna gönderdiği son kitabıdır. Bu ilahî mesajı almak, anlamak, onu yaşamak ve âleme yaymak, her mümin için en kutsal bir görevdir. Çünkü insan Allah'ın vahyine muhataptır ve bundan dolayı da kendisine yöneltilen bu hitabı anlamak ve hayatını onunla anlamlı kılmak durumundadır.
Her mümin, hiç değilse günde beş vakit namazda okuduğu sûrelerin ve duaların manasını, muhtevasını, hikmetlerini, hükümlerini, müjdelerini ve uyarılarını bilmelidir. Bu sureler kısa olması hasebiyle okunması ve anlaşılması daha kolaydır.
Kısa Sûrelerin Tefsiri adlı bu çalışma, Kur'ân-ı Kerim'i daha iyi tanıma ve anlama yolunda atılmış etkileyici bir adımdır. Kitap, Fas'lı arif ve âlim Seyyid Ahmed İbn Acîbe el-Hasenî'nin, el-Bahrü'l-Medîd fî Tefsiri'l-Kur'ân'il-Mecîd isimli büyük tefsirinden yapılmış bir seçkiden oluşmaktadır. Bu çalışmada Fâtiha sûresi Âyetü'l-kürsî ile Duhâ sûresinden Nâs sûresine kadar son yirmi iki kısa sûrenin tefsiri bulunmaktadır. Eser, sûrelerin zahirî tefsirleri yanında, tasavvufî tefsirlerini de sunmaktadır. Dr. Dilaver Selvi tarafından Türkçe'ye çevrilen bu eserle, bu büyük alim ve gönül adamına yabancı olan okura, onu tanıtmak ve dikkatleri ona yöneltmek de amaçlanmıştır. Yayınevimiz, bu kitapta bir bölümünü sunduğumuz tefsirin tamamını yayına hazırlamaktadır.
Anahtar Kelimeler : tasavvuf yayınları, dini kitap, dini yayınlar, dini dergi, tasavvuf kitapları, tasavvuf dergi
Sayfa sayısı: 264
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9786051591988
Cilt Tipi: Ciltli (Sert Kapak)
Son güncelleme: 21.12.2022