%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Karıncanın Aşkı İlahiname'den Seçme Hikayeler

4.20

Üretici Liste Fiyatı: 6.00

  • %30

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Doğu klasikleri genellikle tasavvufu ve dini kültürü, hikâyelerle anlatan eserlerdir. Yazarlar, kıssadan hisse anlayışıyla birçok düşünceyi hikâyelerle anlatma yoluna gitmişlerdir. Feridüddin Attar'ın İlahinâme adlı eseri, bu klasiklerden biri olmasına rağmen pek bilinmemektedir.
Feridüddin Attar'ın İlahinâme adlı eseri, 6500 beyitlik bir mes­nevidir. Çerçeve hikâye, bir hükümdarın altı oğluna dünyada en çok arzu ettiklerini sorması, onların da sırasıyla verdikleri cevaplar üzerine bina edilmiştir. Her biri insanın ihtiraslarından birini temsil eden arzular etrafında gelişen hi­kâyede baba bunların manasızlığını gös­terir.
Tasavvufî bir meseleyi ele alırken tem­sillere başvurması, çerçeve hikâyeler için­de açık bir plana göre iç içe daha küçük hikâyeler anlatarak konuyu daha anlaşılır bir hale getirmesi ve böylece manaları ana hi­kâye ile birleştirmede büyük bir ustalık göstermesi, Feridüddin Attar'a has bir özelliktir.
Ka­rıncanın Aşkı adı verilen bu çalışmada ise İlahinâme'den seçilen hikâyeler, yalın bir dille günümüz okuruna sunuldu. Bir solukta okuyacağınız bu kitaptaki her bir hikayede kendiniz için büyük ibretler ve dersler bulacaksınız.
Sayfa sayısı: 128
Boyut: 13,5x19,5 cm.
ISBN: 9752696273
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 07.01.2021