Kabir Hayatı Sahihu Şerhis Sudur

%35 İNDİRİM
28.60 TL
Üretici Liste Fiyatı 44.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

İmam Celaleddin Es-Suyuti

Mercan Kitap

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 340
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9786054908332
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 15.01.2022

Kabir Hayatı Sahihu Şerhis Sudur AÇIKLAMASI

İmam Suyutî rahimehullah'ın "şerhu's-Sudur" adlı kitabı İslam akidesinin önemli bir kısmını oluşturan ölüm berzah hayatı kabir azabı ruh gibi konularda en geniş kapsamlı eserlerin başında gelmektedir. Zira İmam Suyuti bu konuda eser telif etmiş olan Ibn Ebi'd-dunya Ibn Mende Mervezi İbn Kayyım İbn Kesir İbn Receb rahimehumullah ve diğerleri gibi ilim ehlinin kitaplarından faydalanmak suretiyle bu eseri hazırlamıştır. Lakin kitapta zikredilen rivayetlerin büyük bir kısmı zayıf bir kısmı da uydurmadır. Bu yüzden kitapta zikredilen bütün rivayetlerin isnadlarını araştırarak
sıhhat durumlarını tespit etmeye çalıştım ve dipnotlarda belirttim. İmam Suyutu rahimehullah mukaddimesinde şöyle der: Bu kitap berzah alemi hakkında gönüllerin şiddetli arzusuna şifa veren bir kitaptır. Bu kitapta şu konuları işledim:
Ölümün fazileti ve şekli ölüm meleğinin ve yardımcılarının özellikleri sekeratta ölünün başına gelen durum; ruhun bedenden ayrılıp Allah'a yükselmesinden sonraki hali ruhun diğer ruhlarla bir araya gelmesi ve bundan sonra nerede yerleşeceği. Kabrin durumu ölüyü sıkıştırması fitnesi azabı genişliği ve darlığı Kabirde kula fayda verecek şeyler..
Kabir Hayatı Sahihu Şerhis Sudur hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER