%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İslam Kültür Atlası

247.50

Üretici Liste Fiyatı: 330.00

  • %25

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
İslâm, İspanya’da Kurtuba’dan, Çin’de Kanton’a kadar yayılmış bir dünya dinidir. Günümüzde, diğer dinlerin etkileri zamanla azalmasına rağmen İslâm’ın etkisi artmaktadır.

İslâm Kültür Atlası, İslâm’ın dünya görüşünü, inancını, geleneklerini, müesseselerini ve köklerini saldığı kültürler içindeki yerini anlatmaktadır.

300’den fazla resim, levha, tablo ve diğer şekiller ile 80 kadar orijinal haritayla bezenmiş olan kitap, İslâm’ın manasına ve Akdeniz’den Pasifik’e kadar mevcut kültürler üzerindeki şekillendirici etkilerine eşsiz bir rehberdir. Bununla birlikte bu Atlas, sadrece olayların tarihini anlatmakla kalmamakta; aynı zamanda dünya üzerindeki Müslümanların günlük ibadetlerinden, ilim, sanat, hukuk, siyaset ve felsefe alanlarındaki İslâmî mirasa kadar her sahada İslâm medeniyetinin özünün ifadesidir.

Yazarlar, İslâm’ın öncüleri olan Araplar, Mezopotamyalılar, Kenanîler ve Yahudiler gibi kolların tesirlerini inceleyerek İslâm’ın en eski temelleriyle işe başlarlar. İslâm’ın bugün dünya üzerindeki farklı geleneklerden gelen toplumlardan nasıl tek bir inanç, düşünce sistemi ve ahenkli bir yapı meydana getirdiğini anlatırlar.

Klasik ve çağdaş bilimleri etraflıca bir araya getirmesiyle temayüz eden bu eser, İslâm’ı içten dışa, Batılı ilim adamlarınca gözardı edilen yahut tahrif edilen birçok gerçeği açık, hayatî ve anlaşılır bir şekilde ortaya koymakta; bütün insanlığın yaklaşık bir çeyreğini arkasından sürükleyen bir dinin bütün gerçeklerini dile getirmektedir. Bu kitap, her kütüphane için tamamlayıcı bir eser olduğu kadar, İslâm ve genelde dinî tecrübeyle ilgilenen herkes için vazgeçilemeyecek bir kaynaktır.
Sayfa sayısı: 542
Boyut: 22,5x29 cm.
ISBN: 9757560057
Tercüme: Mustafa Okan Kibaroğlu-Zerrin Kibaroğlu
Kağıt kalitesi: Kuşe Kağıt
Son güncelleme: 20.01.2023