%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İslami ilimler rehberi

İslami ilimler rehberi Erkam Yayınları Baki Aydın Halil İbrahim Delen

35.00

Üretici Liste Fiyatı: 50.00

  • %30

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
İslâmî ilimleri tanıtan, amaçlarını anlatan ve alanla ilgili mutlaka okunması gereken temel kaynaklar konusunda toplu halde bilgi veren bir eserin yokluğunu derinden hissetmiştik. Bu konuda çeşitli okuma listeleri mevcut olmakla birlikte bu listelerin yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Çünkü hazırlanan listeler tek elden çıkmaktadır. Şüphesiz ki her çalışmanın bir değeri vardır. Biz burada o alana yıllarını vermiş hocalarımızdan tavsiyeler almak istedik. İşte o dönemde bu eksikliği gidermek uğruna elinizdeki bu eseri hazırlamayı kendimize bir görev edindik. Yaklaşık bir yıl süren hazırlık ve görüşme süreci sonunda bu eseri meydana geldi.
Alanında ihtisas sahibi ve ülkemizin önde gelen hocalarıyla yaptığımız söyleşilerden oluşan eserin en önemli amacı ilâhiyat fakültelerinde öğrenimini sürdüren öğrencilerle, lisans öğrenimini tamamlayıp İslâmî ilimlerde akademik kariyer yapmak isteyenlere bu meşakkatli yolda rehberlik etmektir.
Eserde sırasıyla Arap dili ve belâgati, Tefsir, Hadis, Fıkıh, Kelam, Tasavvuf ve İslam Mezhepleri Tarihi ilimlerine yer verilmiş, hocalarımız tarafından bu ilimlerin tanıtımı yapılarak amaçları anlatılmış, son olarak da hocalarımızdan alanla ilgili okuma listesi alınmıştır.
Sayfa sayısı: 167
Boyut: 13,5x19,5 cm.
ISBN: 9789944837705
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 17.01.2023