%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İslam ve Dünya Dinleri İslamın Diğer Dinlere Üstün

İslam ve Dünya Dinleri Ömer Nasuhi Bilmen Semerkand Yayınları 9786055455101 Kültür Dini Kitaplar

40.60

Üretici Liste Fiyatı: 58.00

  • %30

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Ömer Nasuhi Bilmen, ülkemizin son yüzyılda yetiştirdiği en önemli âlimlerden biridir. Çok yönlü bir ilmi birikime sahip olan merhum Bilmen, Büyük İslam İlmihali gibi temel dini eserler yanında roman ve şiir gibi edebi eserler yazmış, yine tarih ve felsefe alanında kitaplar kaleme almıştır. Yayınevimiz, başlattığı bu Ömer Nasuhi Bilmen Kitaplığı ile ilmi ve dini hayatımızın önemli bir şahsiyetinin eserlerinin yeniden gündeme taşınabileceği ümidini taşımaktadır.

Bu çerçevede, Bilmen Hoca'nın daha önce yayınlanan İki Aşk Çiçeği ve İstanbul ve Fatih kitaplarına iki kitap daha eklendi: İslam Akaidi ve İslam Dünya Dinleri. İki kitapda, konularında uzman akademisyenler tarafından sadeleştirilerek ilk kez bu formatlarıyla okuyucuya sunulmaktadır.


İslam ve Dünya Dinleri kitabı ise Ömer Nasuhi Bilmen Hoca'nın İslam ve dünya dinleri arasında çeşitli açılardan mukayeseler yaptığı bir diğer önemli eseridir. İslam'ın tek hak din olduğu vurgusu etrafında şekillenen kitapta yazar, başka dinlerdeki sapmaları, tahrifatı ve yetersizlikleri yetkin bir biçimde ele almaktadır Kitapta, İslam, Yahudilik, Hıristiyanlık, Hinduizm, Budizm, Konfuçyanizm ve Zerdüşlük ele alınmakta ve hak din olan İslam dışındaki dinlerin neden batıl oldukları delilleriyle ortaya konulmaktadır. Bu eser, alanının uzmanı bir isim olan dinler tarihi uzmanı Doç. Dr. Hidayet Işık tarafından sadeleştirilmiş ve eserin orjinalinde bulunmayan dipnotlarla zenginleştirilmiş olarak ilk kez bu şekliyle okuyucuya sunulmaktadır.
Sayfa sayısı: 168
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9786055455101
Son güncelleme: 21.12.2022