İslam Tarihi Büyük Boy 8 Cilt

Bedava Kargo
%35 İNDİRİM
364.00 TL
Liste fiyati 560.00TL
WhatsApp ile Sipariş
Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.

Listelerine Ekle

M.Asım Köksal

Erkam Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 3300 Sayfa
Boyut: 16,5 Cm x 24 Cm, Ciltli
ISBN: 9789944837835
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 11.03.2020

İslam Tarihi Büyük Boy 8 Cilt AÇIKLAMASI

1. Hamur, Sert Kapak
Özel Kutulu 8 Cilt

İslam Tarihi Büyük Boy (8 Cilt)

ÖNSÖZ

Bizi, herşeyi yaratan, bitmez tükenmez nimetleri içinde yaşatan Yüce Allah’a hamd ve sena eder; sevgili Peygamberimiz, dünya ve âhirette en büyük rehber ve önderimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam Efendimizi ve bütün ev halkını, kendisiyle sohbet ve İslâm dâvâsına hizmet edenleri sevgi ve saygı ile selamlarım.
İtalyan müsteşrik Caetani’nin; İslâmiyet ve Peygamberimiz hakkında bazı müsteşrik, profesör ve rahiplerin yardımlarıyla yazdığı ve Hüseyin Cahid’in dilimize çevirip İslâm Tarihi adıyla yayınladığı 10 ciltlik kitabı beş yıl inceleyerek tesbit ettiğimiz sayısız yanlışlar, isnad ve iftiralar hakkındaki “Reddiye”mizi yazdıktan sonra -ki, onu yazmamış olsaydık Peygamberimiz Aleyhisselamın hayatına ve İslâmiyete ait bilgileri, başta Kur’ân-ı Kerîm ile hadis ve sünnet mecmuaları olmak üzere, kaynaklarımızdan derleyip yaymak ve yabancı tercümanları aradan çıkarmak gücünü, azim ve cesaretini belki de kendimizde bulamazdık- Hz. Muhammed Aleyhisselam ve İslâmiyet adını verdiğimiz kitabımız için, ilk işimiz, 31 yıldan beri çalışmakta bulunduğumuz Diyanet İşleri Başkanlığındaki vazifemizden emekliye ayrılmak oldu.
İlk önce, muhtasar birer cilt halinde Mekke ve Medine devirlerini yazmayı kararlaştırıp hemen işe başladık.
Mekke devrini bitirdikten sonra, bu kararımızdan vazgeçip Medine devrinin muhtasar bir özeti yerine, onbir ciltlik geniş bir tarihini yazdık ve bu onbir ciltlik çalışmada:
- Mekke devrine ait muhtasar ciltte dayandığımız kaynakları her bahis sonunda topluca göstermemizin yerine; okuyanlara itimad gelsin, araştırma yapacak olanlara da kolaylık olsun diye, her sahifenin altında, o bahsin kısmen veya tamamen bulunduğu kaynakları, cilt ve sahife numaraları ile gösterdik.
- Kitabımızda kaynakları konuşturmakla yetindik.
- Şahsî görüşlerimizle araya girmekten kaçındık.
- Karşılaştığımız müphem noktaları, uzun araştırmalar yaparak bulduğumuz bilgilerle aydınlatmaya çalıştık.
Her türlü acz ve noksanımıza rağmen giriştiğimiz bu işte, Yüce Allah lutuf ve yardımını bizden esirgemedi, kesmedi.
Yalnız Peygamberimiz Aleyhisselamın hayatının değil, İslâm dininin de bir tarihi niteliğinde sayılabilecek olan; eskilerin de, yenilerin de yadırgamayacakları açık, sade ve akıcı bir dille kaleme alınmış bulunan bu kitabımızdan, her sınıf okuyucunun yararlanacağına ve memnun kalacağına inanıyoruz
Hayatımızın en mes’ud, en mutlu devri; her türlü güçlük ve ağırlığına rağmen, bu kitabı yazmakla geçirdiğimiz devir olmuştur.
Çünkü, başından sonuna kadar, bütün bir devri, olanca çileleri ve mutlulukları ile, sevgili Peygamberimiz Aleyhisselamın ve ashabının yanında yaşamış gibi idik.
Kitabımızı okuyanların da bu kanaate varacaklarını sanıyoruz.
Peygamberimiz Aleyhisselamın hayatını okumak ve öğrenmekte; erkek-kadın her Müslüman için, hatta herkes için, temiz, ibretli ve mutlu bir hayatı örnek edinip kendilerini kötü örneklerin etkilerinden kurtarmak, başka bir deyişle İslâmiyeti öğrenmek, yaşamak, dünya ve âhiret mutluluğunu kazanmak vardır.

Peygamberler Peygamberi Muhammed Aleyhisselam ve İslâmiyet adıyla okuyucularımıza 8 cilt halinde sunduğumuz bu kitap; 12 cilt olarak hazırlanmış ve Pakistan hükûmetinin Sîret Kitapları Milletlerarası Yarışmasında 1984 yılında birinciliğe layık görülerek ödüllendirilmiş ve sonradan 18 cilde çıkarılmış olan kitabımızın özlü bir özeti olarak hazırlanmıştır. Tevfik ve inayet ancak Allah’tandır.

Mustafa Âsım Köksal - M.Asım Köksal - İslam Tarihi 8 Cilt - Erkam Yayınları
Toplam 7 yorum
Semih A. / Üyelik tarihi : 30.09.2015
Müridin görevlerini açıklaması bakımından muazzam bir eser her müridin evinde bulunmalı (22.12.2010 11:41:29)
Ömer F. / Üyelik tarihi : 30.09.2015
Ben bu eserin ilk cildini bitirdim. Hakikaten güzel bir eser okumöanızı tavsiye ederim. Bir kere okumaya başladınızmı emin olunki elinizden birakmayacağınız bir eser. (07.10.2010 11:59:48)
Emre A. / Üyelik tarihi : 30.09.2015
Peygamber Efendimiz Sav Hayatını anlatan eşsiz bir eser (22.07.2010 22:45:22)
Cumali Ö. / Üyelik tarihi : 30.09.2015
İMAM-I GAZALİ HAZRETLERİNİN ŞAHANE ESERİ. Bu mübarek kitabı okumak insana bir huzur veriyor. 111 bölümden oluşuş ve her konu ayet, hadis ve ALLAH DOSTLARIIN sözleri ile şahane açıklanmış. Dİğer yayın evlerine göre Yasin Yayınevi ayet ve hadisleri arapaçları ile eklemiş. Müthiş bir eser. (25.05.2010 11:40:32)
İbrahim Y. / Üyelik tarihi : 30.09.2015
ben bu İSLAM TARİHİNİ sonuna kadar okudum ve de çok beğendim. Asım Köksal çok güzel bir şekilde hazırlamış. Her Müslüman SEVGİLİ PEYGAMBER S.A.V. EFENDİMİZİN HAYATI ŞERİFLERİNİ okumalu ve de bir kere okudum diye bırakmamalı. Her zaman okuduklarını tazelemelidir. Çok iyi ve de güzel bir eser. (25.05.2010 09:50:22)
Muhammed Ali S. / Üyelik tarihi : 30.09.2015
bu eser benim elimde , okudum ve de çok şahane. CÜBBELİ AHMED HOCA EFENDİ konuları bir güzel HADİS-İ ŞERİF VE AYET-İ CELİLER ile şerh etmiş. Alıp okuyan ALLAH ın izni ile çok ilim sahibi olur.tavsiye ederim. (24.05.2010 15:06:03)
Cumali Ö. / Üyelik tarihi : 30.09.2015
müslümanlar kendi kitaplarını anlamıyorlar. Arapça bilmeidğimiz için anlamıyoruz. Bir de tam anlayabilmemizi için tefsirini okumamıoz lazım. MAHMUD EFENDİ HAZRETLERİ bu mealinde tam 27 tane tefsirden yararlanılmış. Ayetlerin altında tefsirleri de yazıyor. Mutlaka bu KURAN MECİD MEALİ bütün müslümanlar alıp bir kere değil ölene kadar okumalı. RABBİM ALIP DURMADAN İSTİFADE EDEBİLMEYİ NASİP ETSİN . AMİN VESSELAM (22.05.2010 11:02:16)
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER