İslam Dünyasının Yükseliş Ve Çöküşleri

%26 İNDİRİM
40.70 TL
Üretici Liste Fiyatı 55.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Roger Garaudy

Timaş Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 192
Boyut: 13,5x21
ISBN: 9786050828641
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 10.06.2022

İslam Dünyasının Yükseliş Ve Çöküşleri AÇIKLAMASI

Roger Garaudy bu kitabında özetle şöyle sesleniyor: İslâm, bir yüzyıl içinde Atlas okyanusundan Çin denizine, İspanya ve Portekiz’den Malezya ve Endonezya’ya şimşek hızıyla yayılmıştı. İnsanlık gece kelebekleri gibi İslâm’ın ışıltısına koşmuştu. Avrupa karanlıklar içinde yüzerken, İslâm asırlarca dünyayı aydınlatmıştı. Ne oldu da o ışıltılı İslâm sönükleşti? Canlılığını niçin yitirdi? Neden çöktü? Avrupa’nın ve Amerika’nın yalancı parıltısına artık kanmayalım! Aslında onlar ürkütücü bir hızla çöküyorlar! Bütün Batı âlemi ve onun güdümündeki dünya hızla uçuruma, daha doğrusu toplu bir intihara gidiyor! O yüzden de günümüz insanlığı, İslâm’a dünün insanlığından çok daha fazla muhtaç! Bütün bir dünya insanlığının yok oluşa doğru bu gidişini ancak İslâm durdurabilir! Bu kurtarıcı rolü üstlenebilmesi içinse, İslâm’ın yeniden ışıldaması gerekiyor.


Bu eserde sadece müslümanları ve İslâm âlemini değil, bütün yeryüzü insanlığını çok yakından ilgilendiren en hayatî sorunlar ele alınıyor.

Kitaptan Alıntılar
"İslâm, Hz. Muhammed'in peygamberliğiyle ortaya çıkmış bir din değildir."

"Hz. İsa, Kur'ân'da Allah'ın Oğlu olarak kabul edilmesine karşılık, peygamberler arasında üstün bir yere sahiptir. Çünkü Hz. Muhammed dâhil, hiçbir peygamber bir Bâkire'den dünyaya gelmemiştir."

"Her varlık 'Allah'ın bir âyeti'dir, bir 'tecelli'dir."

"İlâhi aşk, aşkın bütün şekillerine onlardan sınırlamaları kaldırarak tam ve gerçek anlamını veren aşk."

"İslâm, Kur'ân'da vahyedildiği gibi evrenselliği içinde kaldığı ve bir halkın özel geleneklerine bağlanmadığı sürece, müthiş bir parıltıyla parladı."

"Batı medeniyetinin temellerinin çöktüğü bir dönemde bu görevi üstlenmek için her zamankinden daha gerekli, daha vazgeçilemez olan Allah'ın kanununa, şeriata, on iki yüzyıl önce canlılığını yitirdiği, yaşamaz olduğu gözüyle bakılamaz."

"Şeriat, ışıldayarak gürül gürül akan ve güçlü dalgalarıyla kıyılarını döverken oraları verimlileştiren, ışıltılar saçarak akan güzelim bir nehirdir."
İslam Dünyasının Yükseliş Ve Çöküşleri hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER