%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İnanç Psikolojisi ve Bilim

İnanç Psikolojisi ve Bilim Nevzat Tarhan Timaş Yayınları 9789752638655 Psikoloji Kitaplar

125.80

Üretici Liste Fiyatı: 170.00

  • %26

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Prof Dr. Nevzat Tarhan, bu kitapta “inanç” konusuna bilimsel bir yöntemle yaklaşıyor. Bunun ötesinde, sağlam inancın ve onun oluşturduğu dinî geleneğin ruh sağlığı için gerekliliğini vurguluyor.
Dünyanın yaradılış gayesi nedir?
İnancın psikolojik sağlığa etkileri nelerdir?
Kanıta dayalı din nasıl olur?
İnsan kendini hem özgür, hem de yaratıcının varlığına teslim olmuş hissedilir mi?
İnanç geni var mıdır?
Din bir takıntı mıdır?
Ruh nasıl bir programdır?
Ruh, beyin, beden ilişkisi nasıl olur?
Bilim ne zaman dinin alanına müdahale eder?
Dua ve ibadetin psikolojik ve fizyolojik faydaları nelerdir?
Modern dünya, aklı ve bilimi yegane değerler sayıp kutsarken; inanç konusunu bilim ile birlikte anmaktan, iki olguyu aynı çizgide buluşturmaktan adeta kaçındı.

OKUR YORUMU:
Prof.Nevzat Tarhan ın en son kitabı olan inanç psikolojisinin inançla bütünlük sağlaması açısından sağladığı yararların yanında yeni tezlerin hazırlanıp bilim tarihine ve üniverstelere kazandıracağına eminim.Çünkü inanç bana göre globalleşen düünya,sekülerizm, küresel ısınma küresel kriz gibi medyatik cümlelerin arkasında kaldı.Tamam insanların din merakı inançlarının ayrıntılarını araştirma gibi hırsları var ama bunu bilimle yaklaştrmak yada şöyle söyliyeyim inançl a bilimi kafakafaya vermek yada onun psikolojik boyutunu düşünmek gibi bir derdi varmıydı?
Geçen gün kanal d de adınıda vermek istiyorum genç bakış programında çıkan Darwinden-hala bazı bilim dergileri kendilerini kapak yapma cahilliğini gösteriyor malesef esefle kınıyorum- bin beter ateist bir profösörün anlattıklarına bu gün Nevzat hocanın yazdığı kitap bir şamardır.İnancın bilimin içinde ne işi var diyerek bilimi sadece akıl ve mantıka dayandıranlara iyi bir cevap.Yani günümüz yüzyılında inanç psikolojsinin perdesini açmak ve bilimsel verilerle anlatmak daha bile geç kalmıştır.Kitabın çıkması bu açıdan sevindirici konuyla ilgili geç kalınmış olsada Nevzat Tarhan gibi işini v psikoloji ilmini iyi bilen bir ekolün yazması bizim adımıza yinede şanstır.Kitabın sonundaki testte benca etkileyici ve kitabı okunur kılan diger özelliklerden...

....Ben özellikle meraklısına tavsiye ederim kitabı.İmkanım oldukca da bilimin yanına inancı yakıştıramayanlara göndereceğim bu kitap için Nevzat tarhan hocaya ve timaş yayınlarına kitabtan haberdar olmamı sağlayan konya fm radyosuna teşekkür ederim.
Sayfa sayısı: 256
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9789752638655
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 27.11.2023