%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İman Hakikatleri İslam Akaidi′nin Temelleri

3.70

Üretici Liste Fiyatı: 5.00

  • %26

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
İslam Akaidinin Temellerini En Doğru Şekilde Öğrenin!
Ömer Nasuhi Bilmen İman Hakikatleri’nde “Müslümanlığın en temel esası, İslâm Akaidi’dir. Temiz ve hikmetle dolu İslam inançları ile ruhunu, vicdanını aydınlatmayı başaramamış bir kimsenin Allah katında makbul, hakiki, akıl ve hikmete uygun bir dine nail olması için İslam inanç sistemine ait meseleleri en azından ana hatlarıyla bilip tasdik etmesi gerekir.” diyerek konunun önemine dikkat çekiyor.

İman Hakikatleri, büyük âlim Ömer Nasuhi Bilmen’in kaleminden süzülerek okuyucuyla buluşan bir akaid risalesi. Eserde İslam inanç sisteminin “Amentü”sünü oluşturan; Allah’a, peygamberlere, meleklere, kitaplara, ahirete, kaza ve kadere iman bahisleri Ehl-i Sünnet görüşü çerçevesinde ele alınıyor. Her sahadan okuyucuya iman hakikatleri yani İslam akaidinin temelleri hakkında derli toplu bir bilgi hazinesi sunuluyor.

“…İnsanları taklit çukurundan yakîn zirvesine yükseltmek, doğru yolu arayanları aydınlatmak ve inkarda ısrar edenleri susturmaktadır. Ayrıca Müslümanların temiz inançlarını batıl inanışlara sahip kimselerin ortaya attığı şüphelerden koruyarak dünya ve ahiret saadetine kavuşturmaktır. Bu sebeple İslam Akaidi ilimlerin en şereflisidir.”
Sayfa sayısı: 112 sayfa
Boyut: 13,5 x 21 cm
ISBN: 9789752637030
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 12.01.2021