Güzel Ameller Büyük Sevaplar

%41 İNDİRİM
17.70 TL
Liste fiyati 30.00TL
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Mustafa Necati Bursalı

Çelik Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 308
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9786055822491
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 14.11.2020

Güzel Ameller Büyük Sevaplar AÇIKLAMASI

Mustafa Necati Bursalı, 'Güzel Ameller Büyük Sevaplar' eserinde imanı güçlendirecek güzel ameller ve öte dünyamıza zenginlikler sunacak amelleri akıcı üslubuyla bizlere anlatıyor.

Eserde; İmanın Fazileti', 'La ilahe Mallan demenin fazileti', 'Namazın Fazileti', 'Cemaatin Fazileti1, 'Amin Demenin Fazileti', 'Kadir Gecesi ve Şevval Orucu', 'Sadaka Vermenin Fazileti', 'Zekat, Hac ve Kurban Kesmenin Fazileti' 'Surelerin Fazileti' gibi konulara âyet ve hadislerle değinilmiştir.

"....Âmellerinden güzeli ve en hayırlısı ise Allahü Teâlâ'yı zikretmektir. Ebu'd-Derda (Radıyallahü Anh)'dan nakil. Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki;

"- Size amellerinizin en hayırlısını, Allah katında en temiz olanını, derecelerinizin en hayırlısını, Allah katında derecelerinizi en fazla yükselteni ve sizin için altın ve gümüş infak etmekten, düşmanlarınızla muharebe meydanında karşılaşıp boyunlarını vurmanızdan ve onların da sizin boyunlarınızı vurmasından daha hayırlı amelleri haber vereyim mi?"'

Sahabîler;

"- Evet, dediler, haber ver!"

Kâinatın Fahri.

"- Allah'ı zikretmektir!" buyurdu.

Bir kudsî Hadiste Yüce ve Kerim olan Allah şöyle buyurdu.
"- Ben, kulumun hakkımdaki zannına göreyim. Kulum beni zikrettiğinde, onunla beraber olurum. O beni, içinden anarsa ben de onu, onlardan daha hayırlı (ve faziletli) bir cemaat içerisinde anarım O bana, bir karış yaklaşırsa, ben de ona bir arşın yaklaşırım. O bana bir arşın yaklaşırsa, ben ona bir kulaç yaklaşırım. O bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak gelirim..."
Güzel Ameller Büyük Sevaplar hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER