%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Cenneti Kazandıran Ve Cehennemden Kurtaran Dualar

23.52

Üretici Liste Fiyatı: 42.00

  • %44

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    Aynı gün içinde kargo

  • Paylaş
Kıymetli Okurlarımız!

Allâh-u Teâla: ''Rabbinizden büyük bir mağrifete, bir de (bir Müslümana verilecek yerin) eni (bile) göklerle yerler (kadar geniş) olan yüce bir cennete (kavuşmak için yarışırcasına) koşuşun ki o, takva sahipleri için hazırlanmıştır. '' (Al-i İmran Sûresi:133) emr-i ilahisiyle cenneti kazanmamız gerektiğini bizlere bildirmiş ve: ''Kafirler için hazırlanmış bulunan o ateşten iyice sakının.''(Al-i İmran Sûresi:131) emr-i fermanıyla da cehennemden uzak kalmamızı bizlere emretmiştir.

İşte elinizdeki bu mütevâzi çalışma hadîs-i şerifte zikredildiği üzere:''Her kim Allâh-u Teâla'dan üç kere cennet isterse, cennet: 'Allâhım! Onu cennete girdir.' der. Her kim de üç kere cehennemden (Allâh-u Teâla'ya) sığınırsa, cehennem:'Allâhım! Onu ateşten koru.' d(iye dua ed)er.'' (Tirmizî, Sıfatü'l-cennet:27, no:2572, 4/699) kaidesini kendimize düstur edinmek için ''Kim (inanarak) şöyle şöyle derse, cennet ona vacib olur (o kişi cennete girer).'' ya da ''Kim şöyle şöyle diyerek cehennemden sığınırsa, o kişi cehenneme haram olur (cehennem ateşi onu yakmaz).'' gibi lafızlarla Rasûlüllah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz'in cenneti kazanmamız ve cehennemden korunmamız için bizlere öğrettiği dua ve zikirleri ''Cenneti kazandiran dualar'' ve ''Cehennemden kurtaran dualar'' başlıkları altında bir araya getirmeye çalışarak hazırlanmış bir eserdir.

Allâh-u Teâla cümlemizi rahmet-i vâsiâsıyla kuşatarak azâbından uzak eylesin; cehenneminden korusun ve cennetine yerleştirsin. Âmin!
Sayfa sayısı: 108
Boyut: 13,5 x 21 cm
ISBN: 9786058436824
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 17.08.2022