Arapça Soru Bankası Arapça Bilgi

%35 İNDİRİM
18.20 TL
Liste fiyati 28.00TL
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Kollektif

Akdem Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 280
Boyut: 20 x 28 Cm
ISBN: 9786054535309
Renk Seçenekleri: 4 Renkli Baskı
Kağıt kalitesi: 1.Hamur Kağıt
Son güncelleme: 04.03.2021

Arapça Soru Bankası Arapça Bilgi AÇIKLAMASI

2010 yılında başlayan ve İmam Hatip Camiasında büyük heyecanla takip edilen Arapça Bilgi Yarışmalarının beş yıl boyunca hazırlanan tüm soruları,Akdem Yayınları kalitesiyle yediden yetmişe herkesin istifade edebileceği bir soru bankası şeklindeyeniden hazırlandı.

“ARAPÇA SORU BANKASI - Arapça Bilgi Yarışmalarında Çıkmış Sorular (2010-2014)” ismiyle Akdem Yayınlarından çıkan soru bankasında;

* Arapça Kelime Bilgisi
* Okuduğunu Anlama
* Cümle ve Kelime Sıralama
* Arapça-Türkçe / Türkçe-Arapça Tercüme
* Pratik Diyalogları Tamamlama
* Dilbilgisi
* Dinleme soru türleri yer alıyor.

Kitabın en önemli özelliği, kitapla birlikte 52 kısa video filmin yer aldığı bir DVD'nin de bulunması. Arapça yarışmalarının ilkinden beşincisine kadar 52 video ile sorulan 107 görsel soru, öğretmenlerimiz için de önemli bir yardımcı kaynak özelliği taşıyor.

Beş yıllık sürede hazırlanan yarışma soruları, Ankara Gazi, İstanbul, Marmara, Yalova, İpek, Yıldırım Beyazıt, Sabahattin Zaim, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi öğretim üyeleri ile Akdemistanbul'un bünyesinde çalışmalarını sürdüren toplamda 27 kişilik bir eğitimci kadrosu tarafından hazırlanmıştı.

Arapça Yarışmaları Genel Koordinatörü Dr. Muhammed Ağırakça'nın editörlüğünde çıkan Arapça Soru Bankası Çalışması, Arapça YDS Sınavına hazırlanan öğrenciler için de önemli bir kaynak değeri taşımakta.
Arapça Soru Bankası Arapça Bilgi hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER