%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Altın Sözler

17.50

Üretici Liste Fiyatı: 25.00

  • %30

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    2 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Kadim tarihlerden bu yana, toplulukların liderleri, bilime damgasını vuranlar, sosyal hayatta ve siyâsette ön safa çıkanlar, insanları arkasından sürükleyenler kimlerdi? Onlar, insanları ikna edebilecek güce sahip sağlam karakterli hatiplerdi.
Dünden bugüne söz söyleme sanatı üzerine derlemelerden oluşan bu kitapta, Sokrat’ın savunmasından Orhun Yazıtları’na, Martin Luther King’den Şeyh Şamil’e kadar farklı kültürlerden hatiplerin tarihe geçmiş hitabet örneklerini okuyacaksınız. Ünlü müzisyen Beethoven’un Goethe’ye yazdığı mektup, aynı zamanda eşsiz bir hitâbet örneği değil miydi? Kendisine mektup gönderip imzasını “Toprak Sahibi” diye atan bir kompradora, Ludwig Beethoven’in cevabı “Akıl Sahibi” olmamış mıydı? Bu ondaki eşsiz hitâbet örneğini ve zekâsını ortaya koymaz mı? Aynı şekilde; “Ey Rabbim! Senden başka kimsesi olmayan ben, senden başka her şeyi olana acırım” diyen Konfüçyüs’ün bu sözü ve yine Bediüzzaman Said Nursî’nin birbirinden muhteşem eserleri gerçekte hitâbet şaheserleri değil midir?
Hitabet örneklerinin yanı sıra ünlü hatiplerin kimi özelliklerini de bu eserde bulacaksınız. Amerikalı büyük hatip Bryan, “İyi konuşabilme yeteneği sadece Allah vergisi değildir, çalışmakla da kazanılan bir nimettir.” der. Yunanistan’ın ünlü büyük hatibi Demosten’in kekeme olduğu hep söylenir. Kekemeliğini düzeltmek için deniz kıyısına gider, dalgalara karşı ağzına aldığı çakıl taşlarıyla konuşma yaparmış. Dünyanın büyük hatiplerinden meşhur Çiçero çok çalışarak bu seviyeye geldi.
Tüm bu insanlar kürsüye ilk çıktıklarında heyecanlarından titremişler; fakat zamanla dünyanın sayılı hatipleri haline gelmişlerdir.
Siz de belki bu denli ün kazanan bir konuşmacı olmayabilirsiniz ama bulunduğunuz yerin en iyi hatibi olabilirsiniz.
Sayfa sayısı: 260 sayfa
Boyut: 13,5 x 21 cm
ISBN: 9786055878528
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 30.07.2020