Alıştırmalarla Mecmuatüs Sarf

%30 İNDİRİM
102.20 TL
Üretici Liste Fiyatı 146.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Zehra Ustaosmanoğlu

Hilal Vanlıoğlu

Rabia Omutag

Muarrib

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 368
Boyut: 20 x 29
ISBN: 9786050697346
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 30.08.2022

Alıştırmalarla Mecmuatüs Sarf AÇIKLAMASI

Mecmuatu's-Sarf, 3 ana bölümden oluşuyor. Birinci bölüm Emsile metni; aralarına Türkçe hap bilgiler ve alıştırmalar eklendi. İkinci bölüm Bina metni; aralarına Türkçe hap bilgiler ve alıştırmalar, üçüncü bölüm ise Maksud metni; aralarına Türkçe hap bilgileri ve alıştırmalar eklendi. Her bölümün sonunda metinlere ait test soruları ve kitabın sonunda da cevap anahtarı mevcut.
Kitapta Emsile, Bina ve Maksud metinleri yeni bir dizgiyle dizayn edildi. Metinlerin arasında konulara göre çok yönlü alıştırmalar eklendi. Kitapta yer alan alıştırma türleri: çoktan seçmeli, bulmaca, tercüme, boşluk doldurma, eşleştirme, soru-cevap.
Eserde Arapça metinler için çeşitli boyutlarda Traditional Arabic, Türkçe metinlerde ise çeşitli boyutlarda DIN kullanıldı. İkinci renk olarak mavi tercih edildi, Arapça ifadeler ve zeminler bu renkte kullanıldı.
Almalı mı?
Öncelikle bu usülle eğitim yapan tüm kurumlara, metinlere alıştırma eklenmiş olması nedeniyle derslerde okutulması adına tavsiyemizdir. Tek başına hiç bilgisi olmayan bir kardeşimiz için, desteksiz olarak çalışmak uygun olmayacaktır. Danışabilecek bir hoca yahut destekleyici Türkçe izahlı bir kitap eşliğinde tek başına da çalışılabilir.
Alıştırmalarla Mecmuatüs Sarf hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER