%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Ali Haydar Efendi İki Devrin Ulu Hocası

Değişik asırlarda yaşayan alimlerin şahsında sürekli güncellenen yönlendirici hayatlar, mişkâtün-nübüvve ile insanlar arasındaki manileri kaldırarak İslam nurunun intişarında büyük hizmetler ifa etmişlerdir.

35.75

Üretici Liste Fiyatı: 55.00

 • %35

  İNDİRİM

 • Hızlı Kargo

  1 Gün içinde Kargo

 • Paylaş
Kur’an-ı Kerim ve Sünnet-i Seniyye ekseninde şekillenen kurtarıcı/yönlendirici hayatlar, şahıslar noktasında farklı olmakla birlikte özde aynı muhtevaya sahiptirler. Değişik asırlarda yaşayan âlimlerin şahsında sürekli güncellenen “yönlendirici hayatlar”, “mişkâtü’n-nübüvve” ile insanlar arasındaki manileri kaldırarak İslâm nurunun intişarında büyük hizmetler îfâ etmişlerdir. Hâlidî Şeyh Ali Haydar Efendi (rahimehullah) bu nevi hayatların en büyük kahramanlarındandır.
Temel İslâmî ilimlerin hemen her disiplininde otorite olması, âlimler tarafından “hâcet kapısı” olarak algılanması, korkudan nefeslerin tutulduğu bir dönemde Hakk’ı söylemekten imtina etmemesi; Osmanlı Devleti’nin âhir, Cumhuriyet’in ise önemli bir bölümünde yaşaması; moderniteye ferdî, ailevî, ictimâî, ilmî ve krî alanda sessiz fakat kararlı bir şekilde direnen cemaatinin ulu hocası olması gibi nedenler, günümüz Müslümanları için Ali Haydar Efendi’nin (rahimehullah) hayatının öğrenilmesini gerekli kılmaktadır.

İki Devrin Ulu Hocası Ali Haydar Efendi, İhsan Şenocak, Hüküm Yayınları, Hüküm Kitap
Sayfa sayısı: 208 Sayfa
Boyut: 13.5 x 19.5 Cm
ISBN: 9786056608155
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 31.10.2022

 • Cumali Ö.

  İKİ DEVRİN ENBÜYÜK ALİMİ VE EVLİYASI ALİ HAYDAR K.S. HAZRETLERİNİN HAYATINI KAMİL ŞENOCAK İYİ BİR ŞEKİLDE DİLE GETİRMİŞ. BİR ALLAH DOSTU, KUTBUL ARİFİNİN HAYATINI OKUMAK LAZIM. RABBİM ŞEFAATLERİNİ NAİL EYLESİN. OKUYUP VE BİR ARKADAŞA DA ALMANIZI TAVSİYE EDERİM. VESSELAM.

  09.06.2010 19:45:48