Ali Haydar Efendi İki Devrin Ulu Hocası

%35 İNDİRİM
29.25 TL
Üretici Liste Fiyatı 45.00₺
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

İhsan Şenocak

Hüküm Kitap

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 208 Sayfa
Boyut: 13.5 x 19.5 Cm
ISBN: 9786056608155
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 21.06.2022

Ali Haydar Efendi İki Devrin Ulu Hocası AÇIKLAMASI

Kur’an-ı Kerim ve Sünnet-i Seniyye ekseninde şekillenen kurtarıcı/yönlendirici hayatlar, şahıslar noktasında farklı olmakla birlikte özde aynı muhtevaya sahiptirler. Değişik asırlarda yaşayan âlimlerin şahsında sürekli güncellenen “yönlendirici hayatlar”, “mişkâtü’n-nübüvve” ile insanlar arasındaki manileri kaldırarak İslâm nurunun intişarında büyük hizmetler îfâ etmişlerdir. Hâlidî Şeyh Ali Haydar Efendi (rahimehullah) bu nevi hayatların en büyük kahramanlarındandır.
Temel İslâmî ilimlerin hemen her disiplininde otorite olması, âlimler tarafından “hâcet kapısı” olarak algılanması, korkudan nefeslerin tutulduğu bir dönemde Hakk’ı söylemekten imtina etmemesi; Osmanlı Devleti’nin âhir, Cumhuriyet’in ise önemli bir bölümünde yaşaması; moderniteye ferdî, ailevî, ictimâî, ilmî ve krî alanda sessiz fakat kararlı bir şekilde direnen cemaatinin ulu hocası olması gibi nedenler, günümüz Müslümanları için Ali Haydar Efendi’nin (rahimehullah) hayatının öğrenilmesini gerekli kılmaktadır.

İki Devrin Ulu Hocası Ali Haydar Efendi, İhsan Şenocak, Hüküm Yayınları, Hüküm Kitap
Toplam 1 yorum
Cumali Ö. / Üyelik tarihi : 30.09.2015
İKİ DEVRİN ENBÜYÜK ALİMİ VE EVLİYASI ALİ HAYDAR K.S. HAZRETLERİNİN HAYATINI KAMİL ŞENOCAK İYİ BİR ŞEKİLDE DİLE GETİRMİŞ. BİR ALLAH DOSTU, KUTBUL ARİFİNİN HAYATINI OKUMAK LAZIM. RABBİM ŞEFAATLERİNİ NAİL EYLESİN. OKUYUP VE BİR ARKADAŞA DA ALMANIZI TAVSİYE EDERİM. VESSELAM. (09.06.2010 19:45:48)
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER