Tasavvuf ve Nefis Terbiyesi Ciltli

%30 İNDİRİM
59.50 TL
Üretici Liste Fiyatı 85.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Mehmet Ildırar

Semerkand Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 382
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786054214204
Son güncelleme: 27.12.2021

Tasavvuf ve Nefis Terbiyesi Ciltli AÇIKLAMASI

Mehmet Ildırar hayatını insanlara tasavvufu anlatmakla geçirmiş değerli bir hoca efendidir. Son yıllarda, sohbetlerine ve hizmetlerine Almanya?da devam etmektedir. Klasik tasavvufî kaynakları esas alan, rivayete dayalı bir sohbet usulü vardır. Bir konuyla ilgili klasik eserlerde geçen bilgileri etkileyici bir hitabetle aktarmaktadır. Sohbetleri önce kasetlere kaydedilmiştir. Daha sonra da bu kasetlerden deşifre edilerek kitaplaştırılmıştır.

Hâlihazırda sohbetlerinin önemli bir bölümü kitaplaştırılmış olmakla birlikte, henüz yayımlanmamış sohbetleri de bulunmaktadır. Yayınevimiz Mehmet Yarbay namıyla meşhur bu değerli hocamızın bütün sohbetlerini kitaplaştırmayı hedeflemektedir.

Tasavvuf ve Nefis Terbiyesi isimli bu eserde, tasavvuf yolunda nefis terbiyesinin nasıl gerçekleştiği anlatılıyor. Nefsi terbiye etmenin iyi bir kul olmada ne kadar önemli olduğu üzerinde duruluyor. Konu ayet-i kerimelerle, hadis-i seriflerle, âlimlerden ve velilerden sözlerle, menkıbelerle işleniyor. Eser, içindeki bütün ayet-i kerime ve hadis-i seriflerin tahriç-tahkikleri yapılmış olarak sunuluyor.

Nefis terbiyesinin Allah dostlarından hayatlarından örneklerle anlatıldığı bu kitap; tasavvufi sohbetlerin sıcaklığını yansııtıyor.
Tasavvuf ve Nefis Terbiyesi Ciltli hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER