%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Peygamberler Tarihi İsmail Yiğit

Peygamberler Tarihi İsmail Yiğit İsmail Yiğit Kayıhan Yayınları 9789757574620 İslam Tarihi Dini Kitaplar

306.00

Üretici Liste Fiyatı: 450.00

  • %32

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Imam-i Rabbani hazretleri bir mektubunda buyuruyor ki (3.c 36. M ) "Peygamberlik makami aklin ve düsüncenin disindadir, üstündedir. Aklin eremeyecegi, anlayamayacagi çok seyler vardir ki, bunlar peygamberlik makaminda anlasilir. Her sey akilla anlasilabilseydi, peygamberler gönderilmezdi" Peygamberlerin gönderilmesi Allahü teala'nin en büyük nimetidir.

Peygamberler tarihi, insanlik tarihinin mihverini teskil eden tevhid-küfür mücâdelesi bakimindan da, insanlik tarihinin en ibretâmiz ve en çarpici bir özeti durumundadir. Çünkü Kur’ân-i Kerim’de insanlarin hangi hâl üzere bulunmalari durumunda nelerle karsilasacaklari hususu, tekrar tekrar gündeme getirilmistir. Bu çarpici sahneler, yeri geldikçe insanligin ibret nazarlarina sunulmustur.


Dolayisiyla peygamberler tarihi, her insani, özellikle de her müslümani dogrudan ilgilendiren bir bilgi alanidir


Ferdî ve sosyal hayatta Allah Teâlâ’nin irâdesi istikâmetinde hayat sürmenin mukaddes mücâdelesini veren peygamberlerden her biri, bilindigi gibi, küfür ehlinin düsmanligiyla karsilasmisti. Inkârcilar, her peygamberin karsisina dikilmisler, içine dalmis olduklari sapik inançlar ve ahlâksizlik adina onlara düsman kesilmislerdi. Ancak peygamberler, kendilerine yapilan her türlü kötülüklere ragmen, Cenab-i Hakk’in uhdelerine tevdi etmis oldugu bu önemli görevi yerine getirmek için insan üstü gayret sarfettiler. Kendilerine iman eden mü’minleriyle birlikte inançlari ugrunda her türlü sikintiya katlanabileceklerini, gerektiginde canlari dahil her seylerini feda edebileceklerini gösterdiler


Bu titiz çalismada insanlarin en üstününü taniyip, insanligi sonsuz mutluluga ve yaradilis amacina çagiran, insanlik tarihine en serefli sayfalari yazmis bulunan Peygamberleri taniyacagiz.


Peygamberleri tanitirken Kur’ân-i Kerim’de ve hadis kaynaklarinda verilen bilgileri esas almaya çalistik; diger kaynaklarda yer alan bilgileri ise, daha ziyâde tenkid veya mukayese için, ya da tamamlayici malûmat olarak kullandik. Birinci bölümde peygamberlik müessesesini inceledik. Daha sonra ise Hz. Âdem’den itibaren her peygambere bir bölüm ayirdik. Sonunculari olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hakkinda müstakil bir kitap hazirlayacagimiz için, çalismamizi Hz. Isa ile tamamladik


Peygamberler Tarihi kitabi bir ilk'i de gerçeklestiriyor. Özenle hazirlanmis haritalarla hadiselerin olus yerleri ve dinlerin çikis yerlerini ana hatlariyla takdim ediyor.
Sayfa sayısı: 640
ISBN: 9789757574620
Cilt Tipi: Ciltli (Sert Kapak)
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 22.10.2023