Çeçenya Özgürlük Savaşçıları

%50 İNDİRİM
50.00 TL
Üretici Liste Fiyatı 100.00₺
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Kıyamoğlu Sancaktar

Dila Yayıncılık

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 255
Boyut: 13,5 x 19,5
ISBN: 9789756143445
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 03.09.2022

Çeçenya Özgürlük Savaşçıları AÇIKLAMASI

Okumuş olduğunuz bu kitap, savaşın ikinci mevsimi “ Gerilla Savaşları” dönemini konu almakta, “Buddoyonovsk” ve “Kızılyar” baskını gibi dünyaca ünlü gerilla baskınlarını, “Parvomaiskoye” gibi eşi görülmemiş kıskaçtan kurtulma harekatını ve savaşın daha nice değişik boyutlarını ayrıntılı bir şekilde canlandırmaktadır.

Savaş,gerilim,gözyaşı...Kara bir öfke,titreten bir heyecan ;casuslar hainler ve Çeçenya’yı Rus’lara dar eden kahramanlar :Cehar Dudayev,Hamza Halidov,Ahmed Zakayev,Honkurpaş İsrapilov,Aslanbek İsmailov ve daha niceleri...
Dünya’yı dehşete düşüren bir cesaret ; "Budduyonovsk", "Kızılyalar", "Parvomaiskoye", Avrasya Feribotu ve bunlar kadar heyecanlı, bunlar kadar dehşet diğer baskın ve suikastler...
Cihat,aşk ve umutlar tüm mücahid ve mücahidelerin kazınmıştı yüreğine...Hep o güneydi randevular..Güneşin Hür ve Müslüman ÇEÇENYA üzerine doğacağı güne..
« Çok geçmeden Fatma ile Betül tepenin eteklerinde görünürler.Hallerinden telaşlı oldukları anlaşılıyordu.Tepeye çıktıklarında nefes nefese kalmışlardı.Fatma :

-Mücahidleri Parvomaiskoye yakınlarında büyük Rus birlikleri ablukaya almış.Hemen harekete geçmemiz lazım. »
Yayımlandığı 2000 yılından beri onbinleri yutan bu heyecan girdabına,kapağı açtığınız anda kapılmaktan kendinizi alamayacaksınız.
Çeçenya Özgürlük Savaşçıları hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER