%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Namaz Rehberi

Namaz Rehberi Hüsameddin Vanlıoğlu, Fatih Kalender, Emin Ali Yüksel, Abdullah Hiçdönmez Ahıska Yayınevi 8690000003136 Fıkıh Dini Kitaplar

78.00

Üretici Liste Fiyatı: 130.00

  • %40

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    Aynı gün içinde kargo

  • Paylaş
Namaz Rehberi:

Kıymetli Okurlarımız!

Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in ''Gözümün nuru.''(Nesâî Aşratü'n-nisâ:1, no:3940, 7/61) diye vasfettiği namaz amellerin en faziletlisidir.

Zira İbni Mesud (Radıyallahu Anh) şöyle anlatmıştır: '' Rasûlüllâh (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)e: 'Amellerin en üstünü hangisidir?' diye sordum. O:'Vaktinde kılınan namaz.' buyurdular.'Sonra hangisi yâ Rasûlüllâh?' dedim. O: 'Ana-babaya iyilikte bulunmak.' buyurdular. 'Daha sonra hangisi yâ Rasûlüllâh?' dediğimde ise:'Allah yolunda cihat etmek.' buyurdular.'' (Tirmizi, Birr:2, no:1898, 4/310)

İşte böylesine büyük bir öneme haiz olan bir ibadet, kuşkusuz insan hayatının en mühim vazifesidir. Bu yüzden Müslüman, bu ibadeti gereği gibi öğrenmelidir. Yani''

Namaz nasıl kılınır,

Neler namazı bozar,

Nelerin namaz için yapılması daha iyidir,

ve hangi namaz Allâh-u Teâlâ'ya yaklaştırıp kötülüklerden uzak tutar?'' gibi meseleleri bilmesi gerekir.

Çağımızda ibadetler zayıflayıp önemlerini yitirdiğinden ve tekrar dirilişimizin bu ibadetleri istenildiği şekilde yapmaya bağlı olduğundan, bir de bu ibadetlerin en önde geleni namaz olduğundan namaz rehberine olan ihtiyaç, her gün daha da artmaktadır.

Bizler de butün bu hususları düşünerek, kolay ve rahatça anlaşılabilecek şekilde namaza ait ve onunla alakalı olan tüm konuları kapsayacak bir namaz rehberini hazırlayıp ibadet aşıklarına sunarken bir nebze de olsa bu ihtiyacın karşılanması ve bu uğurda Rabbimizin rızasına ulaşmayı hedefledik.

Gayret bizden, muvaffakiyet is ancak Allâh-u Teâlâ'dandır.

Hüsameddin Vanlıoğlu
Abdullah Hiçdönmez
Fatih Kalender
Emin Ali Yüksel
Sayfa sayısı: 300
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786054905249
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 30.12.2022