Mükemmel Bir Baba Olarak Hz. Muhammed

%30 İNDİRİM
21.00 TL
Üretici Liste Fiyatı 30.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Aflazur Rahman

İnkılab Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 136 sayfa
Boyut: 13,5x21 cm
ISBN: 9786054194407
Tercüme: Kenan Dönmez
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 10.03.2022

Mükemmel Bir Baba Olarak Hz. Muhammed AÇIKLAMASI

Cennet çiçekleri, gönül meyveleri, gözlerimizin sevinci, İlâhî ihsan ve rızıklar olarak nitelenen çocuklar aynı zamanda ana babalar için emanet, sorumluluk ve imtihandırlar.

Çocuk yetiştirme, ona sevgi ve şefkat gösterme, onunla ciddi olarak ilgilenme, yaratılıştan sahip olunan duygular olmasaydı, herhalde anne babalar veya onların yerini tutan yakınlar çocuk yetiştirmenin gerektirdiği sabır ve tahammülü gösteremez, kendi beden ve ruh ihtiyaçlarından fedakârlık ederek onların dertlerini yüklenemez, ihtiyaçlarını karşılayamaz, terbiyeleriyle meşgûl olamazlardı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed[s.a.v], iyi ve müşfik bir baba idi; çocuklarına samimi ve içten bir sevgi besliyor, yeri geldikçe bu sevgisini izhar ediyordu. Çocuklarıyla olan ilişkileri sadece maddî ve geçici duygulara değil, köklü fikirlere ve derin sevgiye dayanıyordu. Onların dünya ve âhiret hayatlarında gerçekten mesud, bahtiyar ve başarılı olmalarını istiyordu. Bu sebeple kendi çocuklarına ve bütün çocuklara iyilik, takva ve ahlâkî mükemmellik gibi ebedî değerleri miras bıraktı.
Anne babalar, her alanda olduğu gibi çocuklarını yetiştirirken muhakkak bu mükemmel modeli esas almalıdırlar.
Mükemmel Bir Baba Olarak Hz. Muhammed hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER