Mektubatı Rabbani Tercümesi 2 Cilt Takım

%55 İNDİRİM
180.00 TL
Üretici Liste Fiyatı 400.00₺
Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.

Listelerine Ekle

İmam-ı Rabbani

Ali Kara

Arifan Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 1400
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786055319632
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 28.07.2022

Mektubatı Rabbani Tercümesi 2 Cilt Takım AÇIKLAMASI

Mektubatı Rabbani Tercümesi (Sadece Türkçe Metin)

Ali Kara Hoca 2 Cilt Takım :

Bismihi Teala, Hamd ve salavattan sonra…
Mektubat-ı Rabbani gibi eşsiz bir eserin anlaşılması ve anlatılması manasındaki tercüme işinin ne kadar müşkil olduğu açıktır. Bu sahada gerçekten mükemmel olanların kitap yazmadığı, bilakis yaşayarak tasavvufu hayatına tatbik ettiği bir ortamda, söz ve yazı ile ifadenin ancak bu kadar olabileceğini kabul etmek gerekir.
Diğer bütün tercümelerin değişik yönleri olup, çeşitli faydalara sahip olduğu açık olmakla birlikte bizim tercümemiz ise aslına sadık kalarak tasavvufu yaşamakla, tatbik ile elde edilecek olan marifetlere işaret ve teşvikler içermektedir.
Bu ilimlerde bizleri yetiştiren Müceddid Mahmud Efendi Hazretleri (KS.) nin elbette çok büyük payı ve tesiri vardır. Tüm okurlarımızı “Mektûbât”tan uzak kalındığı an feyiz kesilir buyuran Mahmud Efendi Hazretleri’nin sözleri ve yazılarını örnek almaya davet ederek, eserimizin kabulünü, bu yolda faideli olmak dileğiyle bu aciz kulunu muvaffak eylemesini yüce Rabbimden niyaz ederim.
Ali Kara (Ramazan – 1435 – 2014)

Mektubat’ın birinci cildi 1616 senesinde talebelerinin meşhurlarından Yar Muhammed Cedid-i Bedahşi Talkani tarafından toplanmıştır. Birinci cildde 313 mektup vardır. Bu cildin son mektubu, Muhammed Haşim-i Keşmi’ye yazılmıştır. İmam-ı Rabbani hazretleri birinci cildin son mektubunu yazınca, (Muhammed Haşim’e gönderilen bu mektupla resullerin, din sahibi peygamberlerin ve Eshab-ı Bedr’in sayısına uygun olduğundan, üç yüz on üç mektupla birinci cildi burada bitirelim) buyurmuştur.
Toplam 1 yorum
FATİH K. / Üyelik tarihi : 11.05.2020
Değerli yetkili, bu eserde Mektubatın orijinalindeki tüm mektuplar var mı? Bazı tercümelerde tüm mektuplar olmadığını biliyoruz. Lütfen bu eser ve 7 cilt olan açıklamalı eserden resim koyabilir misiniz? Allah razı olsun. (12.05.2020 00:00:08)
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER