Kuranı Kerim Müdafaası

%40 İNDİRİM
19.80 TL
Liste fiyati 33.00TL
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

İhsan Şenocak

Hüküm Kitap

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 324
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9786056608117
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 20.04.2021

Kuranı Kerim Müdafaası AÇIKLAMASI

Kuranı Kerim Kendinden doğmayan bütüm sistemlerler hesaplaştı.
İlahi olanı beşeri olanla, beşerin arzularını dikkate alarak uzlaştırmayı reddetti. Hayata müdahil oldu, hükmetti.
Sorunsuz bir cemiyet vücuda getirdi. Çirkini kaldırıp güzeli, en güzeli yerleştirdi. Bu yüzden O'nun yürürlükte olduğu çağlar insalık tarihinin en güzel çağlarıydı.
Ne Kapitalizma'da olduğu gibi zengin adına fakire haksızlık etti, ne de Komünizma'da olduğu gibi zengin adına fakire haksızlık etti, ne de Komünizma'da olduğu gibi devlet adına zenginin malına el koydu. Fert ve cemiyet nizamını adalet üzerine tesis etti. Çünkü O, her şeyi en doğrusu ile bilen ve buna göre vahyeden Allah Teâla'nın kelamıdır.

Emperyalizmanın değer yargılarını reddediyor diye böyle bir kitabın hükümlerinin tarihsel olduğunu söylemek, Kur'an'a değil emperyalizmaya hizmet etmektir. Kur'an'ı Kerîm'in emperyalizma ile olan mücadelesinde tarihselciliği tercih etmek, Allah ve Rasul düşmanlarının safında yer almaktır. Kur'an-ı Kerîm, kendisini etkilemeye çalışan bir bakış açısıyla değil, kendisinden etkilenilen bir bakış açısıyla anlaşılabilir. O, kulların istediği manayı değil yalnız Allah Teâlâ'nın muradını verir.

Katolisizmi Olmayan İslâm'ın Protestanca Okunuşlara Karşı, Kur'an-ı Kerim Müdafaası, İhsan Şenocak, Hüküm Basın Yayın, 9786056608117
Kuranı Kerim Müdafaası hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER