Tecvid ile Okumaya Hazırlık Elifbası

%6 İNDİRİM
30.08 TL
Üretici Liste Fiyatı 32.00₺
2 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

G. Hatice Yıldız

Kişisel Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 144
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786055440237
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 17.09.2022

Tecvid ile Okumaya Hazırlık Elifbası AÇIKLAMASI

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla!
Alemleri yoktan var eden, doğrı ile yanlışı ayırabilmesi için insanlığa kitap gönderen ve insanı kitaba hizmetle şereflendiren Allah'a (c.c) hamdolsun.
Salat ve selam , o yüce kitabı kusursuzca bize nakleden, bizi eğitip, doğruya teşvik eden, güzel elçi Hz. Muhammed (sav) üzerine, onun kıymetli sahabesi ve Kur'an'ın bize kadar taşınmasında emeği geçen tüm eimme-i din, müctehidin, müfessirin, hamele-i Kur'an ve bunları gönülden sevenlerin üzerine olsun.
Kıymetli eğitimci kardeşi;
Elinizde bulunan bu kitap, talebe yetiştirme hususunda verimli bir sistem arayan meslektaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.
Kitap;harf çalışmaları, elifba çalışmaları, tecvid çalışmaları isimleri ile üç'e ayrılmış olup, Kur'an-ı Kerim'i 4-5 ayda hatasız okutma çabasıdır.
Son bölümde ise, üzerinde tatbik yapılması amacıyla namaz duaları, kısa sureler ve bir takım günlük dualar bulunmaktadır.
Fakat bu arada şu da unutulmamalıdır ki bir eser ne kadar verimli olursa olsun, tecvid ilmi sadece okuma ile elde edilebilen bir ilim olmayıp aksine "fem'i muhsin" tabir edilen (Kur'an'a liyakatli, ağzı düzgün ehil) âlimlerden duyma yolu ile öğrenebilecek tatbiki bir ilimdir.Bu ilmin öğrenilmesi ve öğretilmesi dinin gereklerinden olup, hakkıyla okuyana mükafat, hakkını vermeyene vebâl, uğraşıp beceremeyeni mazur sayan ve bundan sonraki ilimlere merdivenlik etmesi açısından her sevaba temel teşkil eden bereketli bir ilimdir.
Bu ilimin hakkıyla öğrenilmesi ve öğretilmesi için yapılacak her gayrete Allah (c.c) tarafından verile bilecek müfakat, müfakatların en şereflisidir.Bu vesileyle Efendimizin (s.a.v.)éEn hayırlınız Kur'an'ı Öğrenen ve öğretendir" dediği hayırlı sınıfına dahil olmayı Cenâbı Hak'tan niyaz eder, devam etmekte olan çalışmalarımızın daha güzele ulaşması için hususi dualarınızı temenni ederim.
Ayrıca, bizi hevesleri ile ilhama getirip, bu çalışmada maddi manevi emeği bütün büyüklerime ve din kardeşlerimize teşekkür eder, iki cihanda saâdeti dilerim.

Kuran-ı Kerim'i Tecvid İle Okumaya Hazırlık Elifbası kuran okumaya - Hatice Yıldız - 9786055440237
Toplam 2 yorum
GÜLÜMSER G. / Üyelik tarihi : 10.03.2020
biz gurup olarak alacagız 30 tane herkezın kendi adresıne gidecek kapıda odeme uygunmudur sizin tlf versek (16.05.2020 10:44:29)
İsimsiz
Allah Razı olsun (27.01.2018 23:41:47)
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER