%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kuran Güneşinden Çağımız İnsanına İRŞAT REHBERİ

5.25

Üretici Liste Fiyatı: 7.50

  • %30

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Kur`an, insanoğlunu dünya ve ahiret mutluluğuna erdirmek üzere gönderilen en büyük mürşittir. Yani gerçek irşat edici, yol göstericidir.


Kur`an`ın insanları irşat etmek istediği temel konuların başında “Tevhit”, “Nübüvvet”, “Haşir” ve “Adalet” gelir. Bu kavramlar kısaca Allah`ın birliğini, peygamberlik kurumunun varlığını, ölümden sonraki hayatı ispat etmek, insanlık camiasında adalet ve kulluğu yerleştirmek şeklinde ifade edilebilir. Buradan hareketle irşadı hem yaşanan, hem sözlü ve uygulamalı olarak hayata geçirilen canlı ve aktif bir kavram olarak değerlendirmemiz gerekir.


İman ve İslam hakikatleri yaşanmadan anlatılmaz. Yaşanmadan, en güzel şekilde temsil edilmeden irşat ve tebliğ yapılamaz.


Her insanın yaradılışında var olan gerçekleri öğrenme, hakikate ulaşma arzusu ancak Kur`an`da “Kavl-i Leyyin” şeklinde zikredilen yöntemle, tatlı bir üslupla tatmin edilebilir. Tatlı ve ikna esaslı anlatım da günümüz insanının belki en fazla aradığı, ihtiyaç duyduğu bir yaklaşımdır. O halde asıl mesele irşat kavramını zihnimize, aklımıza ve duygularamıza hakkıyla yerleştirebilmektir.


Kendimiz için, çevremiz için birer irşat rehberi olabiliriz. Hattâ olmalıyız.


Peki bunu nasıl gerçekleştireceğiz?


İşte “İrşat Rehberi” bu temel soruya cevap bulabileceğiniz, yaşayıp örnek olabileceğiniz ölçüleri bütün ayrıntılarıyla ortaya koyuyor
Sayfa sayısı: 160
Boyut: 13,5x19,5 cm.
ISBN: 9752694118
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 07.01.2021